Szaboveronika

Clematis péče na podzim


Clematis péče na podzim / Domov a rodina

V létě květinová zahrada těší zahradníkům s nádherným výhledem. Vůně, zvuky hmyzu, jasné barvy - co ještě můžete snít o dobrém letním dni? Nicméně, taková krása by měla být neustále stará. A s posledním letním měsícem tento odchod nekončí. Zkušení zahradníci často rostou úžasné klematis ve svých zahradních pozemcích. Ale péče o tyto nádherné květiny potřeba celoročně, včetně podzimu.

Podzimní péče o clematis

Zavlažování

Clematis se musí hojně a včas vyplachovat. Nicméně, mnoho zkušených zahradníků doporučuje zavlažování zavlažování. Hlavním cílem tohoto postupu je důkladné navlhčení půdní vrstvy na úrovni kořenů, která se v horkých letních měsících výrazně vyschla. Zavlažování klematis vodou doplní kořeny rostliny, aby zaplnila vodní deficit. To je velmi důležité, zvláště před nástupem chladného počasí. Pokud se zahradník postará o to, aby květiny byly v podzimních měsících dobře hydratovány, bude schopen přežít chladnou sezónu bez zvláštních problémů. Faktem je, že tepelná kapacita zvlhčené půdy je mnohem vyšší než u suchého.

Při napouštění vody nesmí spadat na listy a základnu rostliny. To může vést k rozpadu a rozvoji houbových onemocnění. Po uschnutí půdy by měla být oblast kolem květiny řádně uvolněna. To pomůže zlepšit propustnost vzduchu v půdě a saturaci kořenů kyslíkem.

Řezání

Tento postup je velmi důležitý v podzimní péči o květiny, ale i zde je jedna "ale": v závislosti na typu, stříhání by mělo být provedeno následovně:

  • odrůdy jako Ville de Lyon, princ Charles, Blue Angel a další vyžadují velmi, velmi krátké prořezávání. Pokud jde o čísla, řezání by mělo být prováděno ve výšce od dvacet do padesát centimetrů od země (přibližně nad třetím párem pupenců). Poté byste měli na zimu zakrýt keř;
  • Rostliny z patentů, skupina Lanuginoza, Florida, musí být sníženy o jednu třetinu výstřelu. Mnoho zkušených zahradníků okamžitě po prořezávání mulčuje základ klíma s rašelinou. Pomáhá zvýšit odolnost rostliny před zimní zimou;
  • mrazuvzdorné odrůdy klematis, z čehož není tak málo: francouzská odrůda Comtesse de Bouchaud, Nelly Moser, domácí odrůda "Nikolay Rubtsov" není vůbec ořezaná, nebo jsou odříznuty pouze nezralé části výhonků.Mnoho zahradníků ani nepokrývá zimní tvrdé odrůdy klematis a zároveň květiny snášejí chlad.

Tam jsou obecné rady pro všechny druhy clematis, které tradičně dávají zkušeným zahradníkům jejich začínajícím kolegům: kořen krk při výsadbě by měl být prohlouben o deset až dvanáct centimetrů. V tomto případě bude rostlina jakékoliv odrůdy mnohem jednodušší vydrží zimní mrazy. Zahradníci si však mohou všimnout skutečnosti, že klíma bude zpočátku mnohem pomalejší. V tomto případě ponechte volné místo kolem výsadby a postupně se naplňte zeminou, jak rostou květiny.

Uspořádání sedadel

Amatérští profesionálové a pěstitelé květin vám s absolutní jistotou řeknou, že podzim je nejlepší čas pro výsadbu klíma. Pokud máte na pozemku poměrně zarostlé keře, měly by být pro zimu rozděleny. Řezy jsou umístěny v bezprostřední blízkosti mateřské rostliny. Zde je třeba poznamenat, že pro vymezení clematis bude vyžadován spolehlivý kryt. Je módní používat normální plastovou lahvičku s odříznutým víčkem. Jednotlivé větve lze nalít na lahvičku a pokrýt je hustým materiálem.

Útulky

Klematické křoví potřebují zimní přístřeší.S nástupem trvalých nočních mrazů květu spud. Výška zemského kómatu závisí na velikosti rostliny samotné. Na loňských výhoncích se doporučuje odstranit podpěru a pokrýt smrkové listy nebo hustý krycí materiál. Nemělo by to umožňovat kontakt mladých výhonků klematis a holé půdy, může to negativně ovlivnit rostlinu. Před pokrytím výhonů je třeba položit smrkovou větvičku na zem nebo suchou slámu. Rovněž se vyhne diskusi a hnilobě mladých výhonků v případě nadměrné vlhkosti půdy.

Hnojivo

Na začátku září se doporučuje krmit klíma fosfátovými hnojivy (superfosfát, dvojnásobný superfosfát). Také by to nebylo bolet přidávat dvě sklenice stromové pryskyřice smíšené s hrubým pískem pod každým křovím.

Clematis z rodiny křupavců jsou úžasně krásné květiny, které mohou být pěstovány na zahradě a na balkoně.



Nejlépe články