Szaboveronika

Zelená židle u dítěte


Zelená židle u dítěte / Domov a rodina

Každý pečující rodiče, měnící pleny na své dítě, pečlivě posuzuje povahu své židle a snaží se ujistit se, že je s ním všechno v pořádku. Žluté, hubovité výkaly novorozence jsou normou a nezpůsobují žádné obavy mezi lékaři nebo příbuznými kojenců.

Existují však případy, kdy konzistence výkalů a dokonce i jejich změna barvy. Rodiče jsou obzvlášť znepokojeni, pokud se jejich dětská stolička stane zelenou. Ale je to vždy známka problémů střev?

Když je zelená barva židle normální

1. Některé děti jsou krmené láhvemi. Ve většině případů mají pro kojence, které dostávají upravené mléčné přípravky, stále ještě známou žlutou barvu a pastovitou konzistenci. Ale u některých dětí mají výkaly po krmení na kojeneckou výživu tmavý, zelený vzhled. V tomto případě není změna barvy židle patologická.

Rodiče se mohou ujistit, že je všechno s dítětem normální, a to podle znaků, jako je nepřítomnost koliky u dítěte, v jeho klidném spánku v noci a během dne, na kůži bez vyrážky.

2. S charakteristickou stravou ošetřující ženy. Když matka kojila dítě, pokaždé konzistence a stín židle u dítěte mohou být jiné. To je způsobeno tím, jaké produkty konzumovala ošetřující žena. Pokud byla její stravě nedávno ovládána potravinami rostlinného původu, byly produkty zelené barvy, pak budou reagovat na změnu barvy na zelenou.

3. Zavedením rostlinných potravin do dětské stravy. Nejčastěji zelené židle děsí rodiče s výskytem u dětí ve věku 4-5 měsíců. To se shoduje se zavedením rostlinných potravin do stravy dítěte. Jakmile je jedno krmení dítěte na kojence nahrazeno úplně zeleninou, začne se pravidelně objevovat zelená barva stolicí. Všechno je logické: dělalo dítě jíst brokolici, cukety, květák? židle, který se stal nazelenalý, ochutnal dýně nebo mrkev? výkaly získaly jasně oranžový odstín.

4. Pokud dítě dostane určité léky nebo léky přírodního původu.. Židle změní barvu, když dítě dostane preparáty feniklu (například Plantex). Obvykle jsou jmenováni pediatrem se zvýšenou tvorbou plynu u dítěte, s častou střevní kolikou, se sklonem k zácpě.

Když zelená židle hlásí patologii

1. Při střevní dysbióze. Rodiče by měli být upozorněni na to, že zelená barva stolicí u dítěte se neobjeví pravidelně, ale neustále. Zpravidla se navíc k odbarvení výkalů dysbakterióza projevuje i dalšími dalšími příznaky. Jedná se o bolestivé střevní křeče, tendenci k tenčím stolici a vyrážka na kůži dítěte.

Situace objasní analýzu výkalů pro dysbiózu. Výsledky analýzy mohou odhalit nejen snížení příznivé střevní mikroflóry, ale také zvýšení počtu podmíněně patogenních a patogenních bakterií.

Jakmile se vyloučí intestinální dysbakterióza a kompozice střevní mikroflóry se normalizuje, barva stolice u dítěte přestane být zelená.

2. Při střevní infekci. Kdyby se náhle objevila zelená stolička, zrychlil se, zrychlil a zpenil? toto může být vážným příznakem střevní infekce. Dítěti by měla být poskytnuta příslušná lékařská konzultace a lékařská prohlídka. Ve prospěch intestinální infekce říká horečka, střevní kolika, zvracení.

Zelené výkaly jsou v takových případech prohlášeny za nebezpečné a varují před nutností přijmout nouzová zdravotní opatření.Děti potřebují střevní antibiotika, sorbenty, přípravky k obnovení střevní mikroflóry.

3. Když je nedostatek laktázy. Zelené, pěnivé stolice mohou být známkou nedostatku laktázy. Toto je onemocnění charakterizované nedostatkem laktázy. Tento enzym rozkládá laktózu, což je hlavní složka sacharidů mateřského mléka a směsí.

Pro stanovení diagnózy deficitu laktázy je zapotřebí studie výtečných embryí pro sacharidy. Pokud je potvrzená diagnóza potvrzena, bude dítě potřebovat specializované léky nebo výběr terapeutické směsi bez laktózy.

Teprve po odstranění skutečné příčiny se barva výkalů dítěte normalizuje.

Zelená židle? Není to vždy patologie, ale vždy příležitost myslet. Nejdůležitější věcí není panika, ale klidně a pečlivě zvážíme příčinu.Nejlépe články