Szaboveronika

Zelený čaj s jasmínem prospěšný a škodlivý


Zelený čaj s jasmínem prospěšný a škodlivý / Krása a zdraví

Vynikající vůně zeleného čaje s jasmínem zklidňuje, zlepšuje náladu a přizpůsobuje se pozitivní náladě. Šálek osvěžující nápoj horké pomůže probudit v dopoledních hodinách, zaměřit se před důležitou obchodní schůzku a perfektně teplý po náročném pracovním dni. Přidejte k těmto vlastnostem úžasné léčebné vlastnosti - a pochopíte, proč nápoj má tolik fanoušků po celém světě.

Co je užitečný jasmínový zelený čaj?

Ohromující antioxidační vlastnosti zeleného čaje se zdvojnásobují přidáním jasmínových květin. Složení nápoje je velmi bohaté: vitamíny, alkaloidy, minerály, aminokyseliny. To je těžké uvěřit, ale zelený čaj s jasmínem obsahuje několik set organických sloučenin, mikro- a makroelementů, včetně téměř všech vitamínových skupin známých vědě.

Jasmine Green Tea:

• slouží jako prevence rakoviny; • předchází vzniku aterosklerózy a trombózy a infarktu myokardu; • snižuje cholesterol, • spaluje kalorie, • dobré žízně • stimuluje imunitní systém; • snižuje krevní tlak; • zlepšuje funkci střev, • vyhladí alergické reakce; • pomáhá s chronickým únavovým syndromem.

Hlavní součástí zeleného čaje s jasmínem je kofein. Je to on, kdo je zodpovědný za zlepšení práce mozku, nárůstu vitality a síly, které nás navštíví po nápoji. V zeleném čaji je tento alkaloid obsažen v lehké formě nazývané teine. To znamená, že získáte všechny výhody kávy, ale vyvarujte se problémů s kardiovaskulárním systémem.

Asi 7% celkové hmotnosti čaje tvoří minerály a vitamíny, přibližně 25% rostlinných bílkovin. Podle jeho nutriční hodnoty může být zelený čaj s jasmínem srovnáván s luštěninami, množstvím a vyvážeností vitamínů - citrusovými plody.

Pravidelná konzumace zeleného čaje, obohaceného o jasmínové květy, pomáhá zbavit se chronického stresu, projevuje antispazmodální účinek, zlepšuje zrak, čistí krev a tónuje srdce. Nicméně to není vše, protože zelený čaj může zmírnit bolest v revmatismu, posílit zubní sklovinu, vyléčit rány a zmírnit nepříjemné projevy pohybové nemoci. Znáte nějaký jiný produkt s tolika užitečnými vlastnostmi? Díky tomu neexistují prakticky žádné kontraindikace pro zelený čaj.

Má jasmínový čaj kontraindikace?

Jak jsme uvedli výše, jsou tak bezvýznamné, že mohou být nazývány spíše rysy. Takže Nedoporučuje se pít jasmínový zelený čaj před spaním nebo jako občerstvení mezi hlavními jídly. V prvním případě jednoduše nemůžete usnout, ve druhém - ještě více chcete jíst. Nicméně je zcela přirozené, protože název vynikajícího energetického nápoje je pevně spojen se zeleným čajem. Takže určitě by neměl přispívat k rychlému usínání.

Schopnost zeleného čaje vyvolat chuť k jídlu je způsobena skutečností, že zvyšuje kyselost žaludeční šťávy. Proto se doporučuje užít si ho, a ne místo jídla. Takže to usnadní trávení jídla a současně spálí nadbytečné tuky.

Poslední tip:

Praví znalci vědí, že produkt, který se prodává v pytlích pod záminkou zeleného čaje s jasmínem, ve většině případů není. Vysoce kvalitní a čerstvé listy čaje jednoduše nebudou broušit pro použití v čajových pytlích, neboť drcené čajové listy se rychle oxidují ve vzduchu, což z nich většinou ztratily své příznivé vlastnosti.Proto, chcete-li si plně vychutnat zvláštní vůni a jedinečnou chuť zeleného čaje s jasmínem, nakupujte nebalené odrůdy.Nejlépe články