Szaboveronika

Akvarel jahody


Akvarel jahody / Domov a rodina

Jahody jsou zajímavý a jednoduchý pozemek pro kreslení s akvarely. Venku je tato divoká rostlina velmi podobná jahodám, ale stále existuje několik základních rozdílů. Za prvé, plody jahod jsou mnohem menší než plody jahod. Za druhé, tvar ovoce a jejich struktura jsou odlišné. Jahody mají výraznější semena, což jim dává hlubokou úlevu, ale jahody mají hladší povrch. Tvar bobulí je také odlišný, jahody jsou kulaté a jahody jsou protáhlé, ve tvaru kapky. A za třetí, barva a tvar listů jsou výrazně odlišné. Jahodové listy mají světle zelený odstín, oválný tvar s velkými zuby na okraji a listy jahod jsou tmavě zelené, tvaru diamantu s jemně ozubeným obrysem. Všechny tyto podrobnosti vyjasníme v naší lekci, která pomůže barvit jahody akvarelem.

Pro kreslení budete potřebovat materiály jako:

  • velký syntetický kartáč č. 7;
  • malé kartáče pro lakování dílů 4, 3 a 1;
  • tužka H;
  • gumu;
  • paleta;
  • akvarel;
  • papír pro kreslení vodou ředitelných barev;
  • vody a papírové ubrousky.

Stupně obrazu

Krok 1. Přibližně ve středu listu načrtneme větve rostliny.Na ovocných větvích končíme krátké stonky a bobule. Dále uvádíme přibližný tvar listů.

Postupně nakreslete přesnější tvar ovoce, sepaly a obrysy listů. Eraser odstraňte nepotřebné čáry.

Pak je zvýrazníme a obrysovou čáru.

Krok 2. Začneme vytvářet podpaží z plodů jahod. Smícháme na paletě růžového hinakridonu a šarlatu. Přidejte do směsi více vody a zbarvujte výsledné průsvitné barvy ovoce.

Krok 3. Dále označujeme listy, sepaly a větve světle zeleného akvarelu. Opakovaná vrstva čerpá na listy největší pruhy, aby se dosáhlo realistické struktury listů. Odstíny a sepaly.

Krok 4. Saturování plodů jahod je více husté rubíny s přidáním šarlatu. Při kreslení světelného osvětlení.

Krok 5. Zatímco nanesená vrstva vyschne na bobule, vráťme se k listům a sepalům a předepsáme stínované části oxidem chrómu.

Krok 6. Vyčistěte světlé plochy plodů čistým mokrým kartáčkem číslo 3.

Oxid železitý světle červený akvarel zvýrazní na povrchu ovocných konvexních semen. A když barva vysuší, vytvoříme na každé vyvýšenině bílé vrcholy.

Po kadmia žlutém odstínu okraje listů, světlé straně větviček a sepals.Okraje některých listů jsou vymyté. Neutrálně černý akvarel zpracovává špičky větviček a jejich pravá strana stínuje.

Krok 7. Nyní zbývá pouze položit do spodní části etudy trochu stříkajícího smaragdového a hnědého odstínu.

Kreslení jahod připraven.Nejlépe články