Szaboveronika

Zelená patina na jazyku


Zelená patina na jazyku / Krása a zdraví

V těle zdravé osoby, obrovské množství různých bakterií žijí v míru a neustále se množí. Když jejich rovnováha není narušena, pokračuje po mnoho let. Pokud se v těle, z jakéhokoli důvodu, začíná množit patogenní flóra, vzniknou nemoci. A jazyk, který je důležitou složkou gastrointestinálního traktu, je nejrychleji signalizuje. Může se měnit ve velikosti, pokryté vrstvou nezdravé barvy. Barva jazyka může být šedá, žlutá a dokonce i černá. Objeví se zelená plaketa, i když velmi zřídka. Děsivý a znepokojivý příznak přiměje člověka, aby se poradil s odborníkem.

Zelená na jazyku: možné příčiny

Z možných příčin vzhledu nezdravého plaku v jazyce odborníků se zpravidla vyskytují dva hlavní:

 • nemoci trávicího systému;
 • špatná ústní hygiena.

Jiné důvody lze poznamenat:

 • Onemocnění jater. Systematický výskyt ve stravě tučných, smažených, uzených produktů, zneužívání koření a koření porušuje odtok žluči, stagnuje. Kameny se mohou snadno vytvářet v intrahepatálním a extrahepatickém kanálu choledochus. Ale játra v těle přiřadila několik set funkcí.Porušení alespoň jedné z nich vede k selhání všech ostatních a opětovné zavedení tohoto mechanismu není opět snadné. Patologie jater, před bolestí, se projevuje suchostí v ústech a výskytem zelené žluté vrstvy na jazyku.
 • Hubová onemocnění. Jsou způsobeny reprodukcí ve vyšším počtu hub rodu Candida. Nebo více patogenních kmenů hub vstoupí do ústní dutiny. Plaketa pokrývá jazyk zcela nebo se soustřeďuje pouze na jeho jednotlivé části. Vizuálně to velmi připomíná plísně na stálém chlebu.
 • Snižuje obranyschopnost těla - Další možnou příčinou vzniku zelené barvy. To může být výsledkem:
  • dlouhodobá léčba antibiotiky;
  • přítomnost viru lidské imunodeficience (HIV).

  A tady je skutečnost, že vše v lidském těle je propojeno. Koneckonců, předchozí faktor - plísňové onemocnění - může být způsoben snížením imunity, obecné nebo pouze lokální.

 • Zvýšený bilirubin v krvi naznačuje vývoj jaterní žloutenky v těle nebo zablokování žlučových cest. Tyto procesy mohou samy o sobě deklarovat částečnou ekologizaci jazyka.
 • Hormonální poruchy vyskytují se v přechodném věku a během puberty.Ale jsou také možné v případě onemocnění štítné žlázy, nadledvinek, gynekologických problémů. Jedním z příznaků hormonální poruchy může být vzhled na jazyku světle zelené patiny.

Výše uvedené důvody jsou tzv. Patologické povahy, tj. Jsou abnormální. Existuje však více banálních a dokonce i tragických faktorů, které negativně ovlivnily jazyk, změnou jeho přirozené barvy na zelenou.

A zde mluvíme o těchto jevech:

 • kouření tabáku. Jedná se o společný obraz, který kromě potěšení přináší spoustu problémů. A přítomnost nepríjemné zelené plakety u kuřáků v jazyku je nejnebezpečnější z nich;
 • alkoholismus - pouze vznikající nebo již vyzrálé. To je vážný problém v mnoha zemích, který spotřebitelům nabízí levné lihoviny. Jejich zneužívání nevyhnutelně způsobuje nepříjemná onemocnění v těle, která se hlásí k sobě a ekologizuje jazyk;
 • užívání drog - zde je situace mnohem těžší ve srovnání s předchozími dvěma důvody. Je těžké dokončit jed, než tělo odmítne fungovat.Neeestetická zelená na jazyku je nepravděpodobné, že vystraší závislého;
 • nevyvážená strava, což vede k tomu, že tělo neobsahuje různé vitamíny. Avitaminóza je v tomto případě způsobena zvýhodněním pro "rychlé" požívání, při dodržení diety ke ztrátě hmotnosti.

  Protože máte příliš chuť na hamburgery, francouzské hranolky, smažené křídla nebo naopak budete jíst jenom vodu a trávu - nenechte se překvapit, když uvidíte v zrcadle zelenkavého monstra;

 • jíst potraviny obsahující přírodní a chemické barvy. Po pití čaje večer nebo při osvěžení s "Tarkhunem", ráno najde zelený odstín plaku na jazyku. Výrobky, které mají hojně zaplavené police supermarketů, jsou prostě nacpané chemickými přísadami a barvivy. Chcete-li zjistit jejich přítomnost nebo nepřítomnost, můžete se podívat na složení a najít tam řadu písmen E s čísly.

  Dnes, obyčejná zmrzlina, koláč, sirup, konzervovaná zelenina, dokonce i mléko, může na jazyku zanechat zelenou značku.

Zelená plaketa u dětí - příčiny

Děti jsou malá kopie dospělých. Proto je tělo dítěte vystaveno mnoha "dospělým" chorobám.Nicméně, nezanechávají na jazyku varování ve formě zelené vrstvy. Plaketa může být způsobena skutečností, že péče o ústní dutinu není provedena dostatečně dobře. Koneckonců, pouze pravidelná péče o čistotu přispívá k odstranění většiny bakterií nalezených v ústech dítěte.

Některé druhy zeleniny, jako je špenát, mohou zbarvit jazyk zeleně. Kromě toho, jak bylo uvedeno výše, mnoho potravin obsahuje nepřirozené barviva. Zde je třeba, aby se dítě drželo od nich. Koneckonců, neškodný sladký dort nebo sycený nápoj bude v nejlepším případě pouze barvit jazyk. A v nejhorším případě - mohou dát dítě do nemocniční postele s otravou nebo intoxikací. Rozhodně nestojí za to věřit v dobré víře výrobců potravin. Chcete-li krmit své vlastní dítě, potřebujete zdravé domácí jídlo a pak rozkvět jakékoli barvy nebude rušit ani rodiče, ani děti.

Potřebuje to, aby plakát zmizel

Nájezd zelené barvy, který se objevil na jazyku v důsledku určitého životního stylu, může zmizet pouze za předpokladu dobré vůle samotné osoby.

Nejprve je třeba věnovat pozornost ústní hygieně: čisté zuby, jazyk, tváře, dásně pravidelně po spánku a před nočním odpočinkem.Nešetřete peníze na kvalitní zubní pastu a kartáč. Tyto postupy lze doplnit opláchnutím ústní dutiny prostředkem, který je průmyslově vyráběn, nebo léčivými bylinami: šalvěj, máta, heřmánek nebo dubová kůra - infuze nebo odvar.

Snižování počtu kouření cigaret denně, pití šálků alkoholového koktejlu a postupné ukončení těchto návyků nejen přispěje k udržení zdravé barvy jazyka, ale také zmírní onemocnění dolních cest dýchacích, gastrointestinální trakt.

Ale opustit další dávku léků bez nutnosti pomoci zvenčí. Ne každý má dostatek vůle, aby přestal zabíjet sami. Vyžaduje zásah odborníka.

Pokud existuje trvalá deska v jazyce, který nelze odstranit normální hygienou a vyhýbat se špatným zvyklostem, měli byste se poradit s lékařem. Výsledky testů a vyšetření pomohou lékaři předepsat léčbu, která se zpravidla skládá z léků a zvláštních postupů.

Po ukončení léčby je třeba konsolidovat pozitivní výsledek a pokusit se v budoucnosti:

 • vyvarujte se nadměrné konzumace tučných, sladkých nebo kořeněných potravin;
 • vyhýbejte se jídlu v suchu a ve spěchu;
 • vyčistěte čistou vodu bez plynu a vychutnejte si ji v malých džbáních. Denní dávka - až dva litry;
 • k uvolnění stresu a emočního stresu, nikoli cigaret a alkoholu, ale s fyzickou námahou a chůzí.


Nejlépe články