Szaboveronika

Dámské amulety v moderní době


Dámské amulety v moderní době / Neznámá

Starověcí Slované byli skuteční mistři při vytváření amuletů a amuletů různých materiálů. Zároveň muži měli nějaké předměty ochrany a pro ženy byly vytvořeny zcela jiné. Je také důležité poznamenat, že hezký sex měl mnohem více amuletů. To se vysvětluje skutečností, že ženy, jako pokračující závod, potřebují větší ochranu.

Amulety starých Slovanů

V té době mnoho amuletů bránilo ženy s jejich zvonění a hlukem, které se navzájem dotýkaly při chůzi. Tak, podivné zvuky odváděly zlé duchy. Patří sem přívěsky, které zobrazují zvířata a ptáky. Často se setkávaly v Rusku - dekorace ve formě kohouta, koně, husí a dokonce žabích nohou. Žába není marně, je v mnoha pohádkách důležitým charakterem. Symbolizuje ochranu člověka přírodními silami, ale kachní tlapky jsou symbolem držitele rodinného krbu.

Oděvy měly také určité barvy. V té době upřednostňovaly červenou barvu, protože symbolizují ochranu proti tmavým silám. Z tohoto důvodu dívky přitiskly do vlasů šarlatovou stuhu. Také v šatníku se často setkávala bílá barva - čistota a nevinnost.Zelená symbolizuje ochranu před nepřátelskými přírodními silami.

Jaké amulety mohu použít teď?

Babičky jsou často staré ručníky, polštáře, čepice na polštáři, kapesníky a vyšívané košile. Zobrazují neklidné vzory - každý ornament má svůj vlastní skrytý význam a je silný amulet. Proto vyšívání na křížovém stehu a provedené v jiných technikách má posvátný význam - ochrana před těžkými životními situacemi.

Všechno oblečení Slovanů bylo pokryto výšivkou: opasky, sukně, zástěry, košile. Také tkanina, která byla použita pro vyšívání, nenechala tmavé síly. Byla pevně tkaná předměty, které byly zdobeny magickými znaky: tkalcovským strojem a rotujícím kolečkem.

V současné době je také možné vyrábět oděvy, které chrání člověka. Samozřejmě, že je těžké najít těžkou a hustou tkaninu, která byla v té době používána, ale bylo by snadné vyšívat košili s pomocí různých vzorů a barevných nití.

Jedním z nepostradatelných atributů ochrany ženy jsou přívěsky. Oni byli vzatí být nosí kolem krku, opasek, rameno, jestliže to bylo spojeno s headdress.Byly vyrobeny ve formě květin, ptáků a zvířat. Kov, ze kterého byl vyroben, byl jiný. Všechno záviselo na blahu rodiny. Bohatější ženy nosily zlaté šperky a v chudých rodinách si vybraly měděné amulety. Hlavní věc je, že kov byl slunný. Kdyby bylo nutné chránit člověka před zlými silami, stále upřednostňovali stříbro. Také drahé kameny se nosily na řetězech, jejichž barva měla zvláštní význam.

Ozdobili ženy s amulety a hlavami. Do vlasů byly vtaženy hřebeny, drobné nože a další řezné předměty. Bylo to znamením zlých sil, že je člověk chráněn bohy. Také do vlasů byly bodnuty jasné dekorace s obrazy divočiny a nebeských těl.

Ženské hřeben byl také ochranný amulet. To bylo zvyklé dát sílu ženám a držel jejich zdraví. Také tento atribut byl použit pro magické obřady a rituály. Například: hřeben byl česán chlupy nemocného člověka a pak byl položen konkrétní předmět na posvátný strom, hruška a další patřily k takovým ... Hřebeny pro ženy byly vyrobeny ze stromů, které mají ženskou energii. Patří mezi ně: jablko, smrk, hruška, borovice.

Kromě oděvů a předmětů pro domácnost bránili všemi zranitelnými místy v domě - okna a dveře. Z tohoto důvodu mohou být staré ručníky vidět ručníky, ručníky přes okna a dveře.Nejlépe články