Szaboveronika

Význam jména Denis


Význam jména Denis / Neznámá

Jméno mužského pohlaví Denis má bohatou historii, její původ je přímo spojen s starověkým řeckým bohem vinařství a plodnosti Dionysus. Za starých časů byly názvy odvozené od jména bohů považovány za druhy amulety, které chrání svého majitele před zlými silami a zlým pohledem. Není divu, že takové názvy byly velmi rozšířené mezi různými segmenty obyvatelstva.

Jméno Denis pochází z názvu Dionysius, v Rusku se objevuje s příchodem křesťanství. Bylo věřeno, že dědic, pojmenovaný na počest Dionýza, se stane vynikajícím mistrem klanového podnikání, hodného pro své významné předky.

V dnešní době je Dionysius v mnoha zemích světa zaslouženě populární a jméno Denis je dnes jedním z nejběžnějších jmen v Rusku. Historie zná mnoho významných osobností nesoucích toto slavné jméno. Mezi nimi jsou básníci Denis Davydov a Denis Fonvizin, skladatelé Denis Maidanov a Denis Matsuev, herci Denis Rozhkov a Denis Kuprin, atleti Denis Boytsov a Denis Tyurin.

Jmenovaní a svatí patroni

Nejvíce ctěným patronem je Dionysius z Radonezh, který se narodil ve městě Rzhev asi v roce 1570.Od narození se mladík snažil dodržovat Boží přikázání, pro které ho církevní úřady daly knězi, a později se stal opatem kláštera.

V těch dnech vládlo v Rusku časy nazvané "Troubled" - všude tam byla vražda, zkáza a loupež. Dionýsios, který mu pomáhal s veškerou svou silou, pomáhal všem uráženým, poskytoval jim útočiště a jídlo, uzdravoval jejich rány. Dionysius poslal dopisy městům a vesnicím, které požadovaly obranu Ruska proti rebelům a banditům. Když armáda Minina a Pozhárského přišla z Nižního Novgorodu, aby bojovala proti nepříteli, požehnal vojáky za výkon zbraní.

Kvůli péči a pečlivosti byl Dionysius zvolen opatem kláštera Staršího Nanebevzetí Panny Marie. Během svého života strávil Dionysius v péči a modlitbách lidí, během jeho panování v klášterech otevřelo mnoho nemocnic a škol pro chudé. A po smrti u jeho hrobu došlo k mnoha zázrakům.

Denis si může vybrat své jméno, které se shoduje s datem jeho narození nebo s jeho příjmením bezprostředně po jeho narozeninách. Tyto data jsou: 17. ledna; 6. února; 5. března, 23, 28 a 29; 4. května 19, 25 a 31; 14. a 16. června; 8. a 9. července; 12., 17. a 31. srpna; 10., 12., 18. a 19. září; 16. října 18, 25 a 28; 4. a 14. listopadu; 2, 3, 12 a 30. prosince.

Název funkce

Hlavní rysy všech mužů s názvem Denis mohou být nazvány společenskostí a veselí, na rozdíl od kterých je horká nálada a dotek. On není vždy schopen ovládat své emoce, ale nikdy neudržuje "kámen v lůně". Jeho výbuchy hněvu, i když bouřlivé, ale rychle projíždějící.

Denis je těžké vypořádat se s takovými vlastnostmi jako sebect, marnost a narcismus. Láska a soucit nejsou pro svou tvůrčí a zářivou povahu cizí, ale nechce je ukázat ostatním, protože je považují za projevy slabosti. Obzvlášť tvrdé, Denis reaguje na kritiku sebe sama, stává se agresivní a žíravý. Je velmi vášnivý a žije na hřebeni svých pocitů, takže často neslyší argumenty rozumu a dělá mnoho chyb v životě.

Denis opravdu postrádá trpělivost, opatrnost a závazek - nedostatek těchto kvalit často brání tomu, aby se stal úspěšným člověkem. Často začíná podnikat s nadšením, ale pak ho hodí, aniž by to dokončil. Jeho láska k riziku často vede k smutným důsledkům. Naštěstí se s věkem stává Denis mnohem klidnější a moudřejší.

Jméno Denis dává majiteli mimořádné štěstí - často vyhrává v loteriích a sporech. Významnou část života člověka hrají party, noční kluby a další zábava. Tam je nebezpečí, že Denis může zvyknout na nečinný životní styl, takže je velmi důležité, aby se naučil ovládat jeho rozmary a touhy.

Navzdory patronátu boha vinařství Dionýza jsou alkoholici mezi Denisovem zřídkakdy nalezeni, i když se jim líbí pít. Další nevýhodou Denise je jeho tendence k lži, která se hromadí a vede ke skutečnosti, že muž sám přestává být pravdou ze své vlastní fikce. Chytráctví a kalkulování jsou obvykle přítomny v každém jeho jednání a slově, ale ví, jak je maskovat pod maskou dobré povahy. Tam je možnost, že Denis bude dělat podvody ve způsobu výdělku.

Obecně, v charakteru Denisu existují všechny vlastnosti, aby se stal úspěšným člověkem, protože Fortune je jeho stálým společníkem v životě.

Dětství

Malá Deniska je neklidné a zvědavé dítě, které si oblíbí hlučné hry a dětskou společnost. Rychle pochopí informace, ale neradi se učí, což dává rodičům mnoho potíží.

Mohl se vrhnout do zajímavé činnosti s hlavou, ale když jeho zájem zmizí, snadno dá to, co začal. Proto je pro učitele a rodiče důležité, aby chlapce vyvinul zvyk systematické činnosti, schopnost přenést vše do logického konce.

Adolescence v Denisu není také snadná - v tuto chvíli potřebuje zvláštní rodičovskou kontrolu a lahůdnost současně. Je-li čas zaznamenat tvůrčí schopnosti Denise a dát jim vývoj, pak problémy s výchovou mladého muže budou mnohem menší. Je to skvělý vynálezce a nadšenec a ve všech jeho snahách je vždy rozumné zrno, které může vést k úspěchu.

Zdraví

V dětství, Denis často trpí nachlazeními, ale s věkem, on vyvíjí silnou imunitu. Nervózní a emoční náchylnost může vést k nervovému stresu, nespavosti a depresi. Pro Denise je dobrý odpočinek a spánek velmi důležitý, jinak se rychle unaví a často nemocí.

Měl by také zůstat daleko od alkoholu a všech druhů drog, dokonce i lehkých. Závislost společnosti Denis se vyvíjí velmi rychle.

Sexualita

Denis ví, jak potěšit ženy, a on je opakuje, radostně dává lásku a něhu a bez nároků na nic. Upřednostňuje výjimečné, sexy ženy s dobrou postavou. Nejsou přitahovány klidnými a odloučenými ženami, které nevědí, jak vyjádřit své pocity, ale jsou přitahovány temperamentními a uvolněnými dámami.

Člověk je schopen krásných náklonností a komplimentů, ale pokud uvidí, že se mu žena nevrátí, snadno přepne na další. Denis sdílí takové pojmy jako láska a sex, takže ani úspěšné manželství ho nezastaví v tom, aby šel stranou.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Denis se obvykle oženil více než jednou, protože často nese zodpovědnost a vážnost. Nicméně, Denis chce být nesporným vůdcem ve své rodině, takže rodinný život s ním je vždy test pro ženu.

Problémy s domácností a domácnostmi pravděpodobně úplně padnou na ramena své ženy a samotný Denis tráví spoustu času ve společnosti svých přátel. Denis je temperamentní a netrpělivý, a proto se v jeho rodině často objevují konflikty. Příčinou zhroucení manželství může být také Denisova žárlivost, stejně jako jeho neustálé intriky.

Vzájemný respekt a důvěra - to je základ, na kterém by měla být postavena rodina této osoby s obtížným charakterem.

Nejúspěšnější manželství je možné u žen jmenovaných Alexandrem, Annou, Eugenem, Claudií, Catherine, Larisou, Marina, Polinou a Sofí. Vyhněte se vztahům s Antoninou, Innou, Irinou, Olgou a Svetlanovou.

Obchod a kariéra

Denis je kreativní osoba a musí mít příslušnou profesi. S náležitou péčí a pečlivostí může vystupovat jako vynikající herec, režisér, novinář nebo fotograf. Vždy je plný mnoha plánů a nápadů, může dobře pracovat v týmu. Muž se může věnovat kariéře ve výstavním a cestovním průmyslu, stejně jako v jakékoli oblasti činnosti, kde je vhodná rizika a dobrodružství.

Denis může pracovat fyzicky, stejně jako vykonávat těžkou práci, která vyžaduje velkou koncentraci. Jediným povoláním, které mu nezodpovídá z pohledu charakteru, je povolání diplomata, protože Denis vůbec není mistrem kompromisu. Ve všech ostatních věcech může Denis očekávat úspěch, zejména proto, že má štěstí v životě.

Denis bude mít obtížné samostatné podnikání, protože je svobodným umělcem z přírody a nerad nese zodpovědnost za ty, které povolal sám.Pracuje nejlépe v týmu, ale ne jako manažer.

Talismany pro Denise

  • Patronou planety je Merkur a Venuše.
  • Svatý patron zvěrokruhu je Vodnář a Taurus. Denys, narozený pod těmito označeními, bude mít v životě obzvlášť štěstí.
  • Šťastná sezóna je podzim, šťastný den v týdnu je pátek.
  • Šťastná barva - hnědá, zelená, šedá.
  • Totem zvíře - tele. Symbolizuje prosperitu a oběť, stejně jako čistotu a nevinnost. Lidé, kteří jsou chráněni lýtkem, jsou skvělí znalci krásných, jsou smyslní, laskaví, štědře a spravedliví.
  • Totem rostlina - kaštan a konvalinka. Kaštan pomůže Denisovi vyhnout se pokušením a pokušením, chránit před poškozením a zlým pohledem. Kaštanový talisman dává teplo a energii, neutralizuje negativní dopad. Lilie údolí je symbolem neviny a cudnosti. Tato květina přinese rodině lásku a porozumění, probudí smyslnost a touhu.
  • Kamenný maskot - chrysolit a safír. Chrysolit je považován za mocného talismana, který chrání proti nepřátelům a nebezpečí, varuje svého majitele před nepokojnými činy a nerozumnými rozhodnutími.Sapphire symbolizuje přátelství a vzájemnou pomoc, chrání před hněvem, hněvem a závistí. Kámen ostrou mysl, štěstí v lásce a podnikání.

Horoskop

Aries - osoba je podrážděná a měnící se, velmi závislá na své náladě. Vždy vyjadřuje svůj názor přímo, bez ohledu na pocity jiné osoby. Denis-Aries dává své potřeby jako první, myslí si především o sobě, zatímco je velmi zranitelný a miluje stěžovat si na život. Okolní skutečnost je vidět Denis Aries v černobílém světle, pro něj není žádný polonosý. Je si vždy jist, že má pravdu, zvlášť když se mýlí. Ve vztazích se ženami má Denis-Aries majetkovou a příliš žárlivou dispozici, ale zároveň je romantický, láskyplný a pečující. Emoční zranitelnost této osoby se v průběhu let nezměnila, zůstává navždy dospělým dítětem s dospívajícím maximalismem.

Taurus - nejvhodnější znamení zvěrokruhu pro člověka jménem Denis. Je vyvážený, sebevědomý, mírně vypočítavý a pragmatický. Konzervativní v srdci, změna ho děsí. Mohl po měsíce a roky vykazovat neuvěřitelný klid, kdy jiní rychle ztrácejí trpělivost.Ale neměl by být naštvaný, v hněvu Denis-Taurus může být děsivý. Typickým chováním tohoto muže je pasivita a pomalost. Pomalu, ale jistě jde do cíle, a vždy uspěje. Denis-Taurus je pozemský materialista, který nikdy necítí o nemožné, okolní realitě přijímá tak, jak je. Komunikace a flirtování není jeho věc, nemůže být nazýván romantickou osobou. Ale ve své rodině bude vždy vládnout bohatství, klid a mysl.

Dvojčata - okouzlující a ambiciózní člověk, který má všechny své myšlenky nahlas. On není schopen špatnosti, ale je dokonce schopný pokrytectví. Vždy je obklopen nervózní energií, rád hodně mluví a vůbec neumí poslouchat. Nesnažte se ho přesvědčit, nebo dokázat něco, je to téměř nemožné, dělá všechno svým vlastním způsobem. Denis Gemini je dobře známý v nestabilní situaci a ve vyměnitelných podmínkách, je dokonale schopen přizpůsobit se všemu. Tato osoba je charakterizována množstvím obchodních kontaktů a darem přesvědčování, výmluvnosti a ostré mysli mu pomáhá dělat vynikající kariéru v oblasti obchodu, reklamy, žurnalistiky nebo show business.Denis Twin mistrovsky dokáže přesvědčit ženu, která se vám líbí, v upřímnosti svých pocitů, ale ne každá dáma si bude moci všimnout, že je ve skutečnosti jen lhář. Denis Twin se může několikrát vzít, jelikož mu ženy často opouštějí kvůli neschopnosti nést odpovědnost za rodinu, nevěru a patologické lži.

Rakovina - osoba je vnímavá a jemná, tajemná a velmi emocionálně zranitelná. Denis-Rak je majitelem jedinečné představivosti a jemného vnímání okolního světa, může být nazýván pasivním pozorovatelem, nikoli dobývatelem. Nicméně, nestojí za to, že mu připadá slabý charakter, jen k jeho cíli, vždy jde po kruhovém objezdu. Vše, co podnikne, důkladně studuje, proto se ve svém podnikání rychle stává profesionálem. Pozornost kombinovaná s vynikající intuicí umožňuje této osobě dosáhnout skvělého kariérního úspěchu. V lásce je romantický a něžný, ale kvůli sebepoškozování se může stát žárlivým tyranem. Ideální rodinný muž se v něm probouzí, když se cítí milovaný a potřebný. Denis-Raku naléhavě potřebuje v rodině příjemnou atmosféru a pak bude věrným a oddaným manželem.

Lví - sobecká a domorodá osoba, ale vůbec to není v pořádku - duchovní nebo podvodná.Bude jemný a jemný přesně tak dlouho, dokud se svět kolem něj bude otáčet. "Jeho Excelence" je velmi důležité cítit jeho důležitost a nadřazenost. Denis Leo má vrozené touhy po luxusním a nečinném životě, často žije mimo své prostředky a může se dostat do obrovských dluhů. Tento člověk ví, jak se kolem něj šíří aura dovolené a teplého slunečního svitu, infikuje jeho optimismem a vitalitou. Nicméně, Denis Lev může dobře využít jeho vrozené kouzlo k dosažení osobních cílů, protože nejlepší manipulátor je těžké najít. V lásce, je velkým majitelem a žárlivým mužem, jeho manžel by měl žít pouze s nimi a jeho zájmy. K uklidnění vášnivého temperamentu by vedle něj měla existovat vyrovnaná, stabilní a emocionálně vyvážená žena.

Pannu - nesmírně slušný a pedantský člověk, materialista a pragmatik. Zpravidla to není hlučná osoba, dává přednost tomu, aby zůstala daleko od davu, s potížemi se uvolněním ve společnosti. Nemůže dělat nic po dlouhou dobu, jeho mozky a ruce musí být vždycky něco zaměstnány. Denis-Virgo není nikdy vášnivý a neosazuje chaos kolem sebe.Jeho pozornost, přitažlivost a podezření mohou někdy zhoršovat. Denis-Virgo je narozený ekonom, protože jeho hodnotový systém je založen na racionalismu. Tato osoba je zaručena profesionální úspěch v jakékoli profesi, on vždy najde způsob, jak vydělat dobře. Při manželství s Denis-Devoyem lze doufat v stabilitu a bezpečnost, ale nevýhoda rodinného života bude rutinní a dokonce nuda. Svou ženu dá úplnou svobodu ve vedení domu výměnou za dobře vybavený život.

Váhy - taktný a milosrdný člověk, ale současně nesnesitelný a nestálý. Ne v jeho charakteru, aby se hovořil kategoricky, snadno mění svůj názor v závislosti na okolnostech. Denis-Libra je velký sníl, dívá se na svět z idylického hlediska, snaží se obklopit příjemnými a nekonfliktními lidmi, krásnými věcmi. Nemá rád velení a zodpovědnost, takže se může stát skvělým umělcem. Tento muž může být nazýván oportunistou, nelíbí se s okolnostmi, raději se s ním přizpůsobuje.U žen je Denis-Libra vždy úspěšný, protože může nalít na své křehké uši balzám krásných slov. Jeho koně - krásné gesta a komplimenty, je těžké najít romantického muže. Může se stát vynikajícím rodinným mužem, pokud si jako svou ženu vybere vyváženou a slušnou ženu.

Scorpion - příroda je impulzivní a impulzivní, schopná nepokojit se s žádnými údery osudu. Jeho vytrvalost a odolnost mohou být závidět, ale někdy hraničí s krutostí a bezcitností. Denis-Scorpio se vyznačuje rozvinutou inteligencí a vnímáním, je téměř nemožné oklamat. Pokud chce něco dosáhnout, nic mu nemůže zastavit ani nikdo. Neví, jak se přizpůsobit a přizpůsobit, absolutně se nestará o názory a pocity jiných lidí. Ale aby mohl vstoupit do důvěry, může tento muž oblékat masku veselého a dokonce jemného člověka, ale ve skutečnosti je velmi nebezpečným soupeřem. Tam je nebezpečí vyvinout takové nebezpečné návyky jako drogová závislost a alkoholismus v Denis-Scorpio. V lásce může být stejně bezcitný jako v životě. V rodině bude tento muž vždy vůdcem a diktátorem.Jako manželka potřebuje emocionálně stabilní ženu, která dokáže zachovat její individualitu a nezávislost.

Střelec - ambiciózní a nezávislý člověk, vždy mimořádně upřímný a upřímný. Od přírody je optimista a dobrodruh, miluje sport a cestuje. Nemá rád zodpovědnost a snaží se mu to zabránit ve všech směrech, ale současně je velmi důvěřivý a často ho selhává. Hřích Denis-Střelec je jeho bezúhonnost a nepozornost, nikoliv úmyslná krutost. Ve vztazích se ženami miluje flirtování a přezdívky, které nejsou závazné romány. Obvykle jeho vztah netrvá dlouho - a to vše kvůli jeho zvyku "sání problémů z prstu." Nikdy nesplňuje sliby, i když je to dobré. Denis-Střelec hodně oceňuje svobodu, a tak i po uzavření legálního manželství, nezávislosti a jeho záliby, a nikoliv rodinných zájmů, zůstane na prvním místě pro něj. Tento člověk žil jen proto, aby se potěšil sám a jen na vlastní chuť. Dětská rutina se na něj deprimuje.

Kozoroh - osoba je klidná a upřímná, trochu plachá a plachá. Zoufale potřebuje chválu a souhlas, ačkoliv je navenek zcela nepozorovatelný.Denis-Capricorn není v žádném případě horší než ostatní v vytrvalosti, vytrvalosti a vytrvalosti a zvyšující se ambice s věkem mu pomáhá dosáhnout vyššího vývoje kariéry. Také charakteristické pro charakteristické rysy jako hromadění a konzervatismus. Tato osoba není ochotna spadat do moci pocitů a emocí, jeho láska je spíše jako konstrukce plánů a schémat. On se opravdu zamiluje extrémně zřídka a zpravidla po celý život. Denis-Capricorn je o manželství velmi vážný, proto se rozvod ve své rodině zřídka děje. Pokusí se spojit svého manžela s jeho každou možnou vazbou a na jeho straně zajistí její materiální blaho a stabilitu. Postupně ukáže svoji moc, ale jistě vyhrát postavení vůdce v rodině.

Vodnář - idealistická a romantická příroda, upřímná a otevřená všemu novému a zajímavému. Denis-Aquarius může být nazván malou emocionální osobou, někdy může vyvolat dojem chladného a nedosažitelného člověka. Ve skutečnosti se mu nelíbí jeho pocity, je výborný při ovládání jeho jazyka a emocí.Dokáže ocenit dobrý postoj a nikdy nezanechává své blízké v potížích. Denis-Aquarius nikdy člověka neuznává povrchně a vždy se můžete spolehnout na jeho slovo. Není pro tohoto člověka zvláštním bojem o spravedlivou záležitost, dává přednost tomu, aby zůstal ve stínu a žil podle svých pravidel. Jako člověk může Denis-Aquarius zlomit srdce jakékoliv ženy a je si toho dobře vědoma. Pro svou ženu se stane loajální asistentkou, přítelem a soudruhou, ale může jí chybět smyslná potěšení. Žena s pomalým temperamentem, která nebude omezovat svobodu, je pro něj ideální a jinak bude nádherným manželem.

Ryby - milostivý a půvabný člověk, tvůrčí nadání a umělecká tvorba. Má málo ambicí, není přitahován mocí a penězi, nechce být milionářem, ale chce žít jako milionář - tohle je filozofie tohoto muže. Denis Pisces žije ve světě svých snů a fantazí a nedělá nic, aby tyto fantazie změnil na skutečnosti. Doufá, že vše bude nějak vyřešeno samo, bez jeho účasti. Odmítá bojovat za místo na slunci a upřednostňuje jít s proudem.Selhání v životě může z něj učinit bodavý a sarkastický člověk, s nímž je nepříjemné komunikovat. Pokud je Denis Pisces schopen překonat svou lenost, má všechny schopnosti, aby se stal úspěšným profesionálem. V rodině se raději podřídí spravedlivé ženské vládě, protože nemá rád odpovědnost. Jako manžela potřebuje jemnou a sebevědomou ženu, která bude podporovat a podporovat její slabý charakter.Nejlépe články