Szaboveronika

Význam jména diana


Význam jména diana / Neznámá

Jméno Diana vzniklo ze jména starověké řecké bohyně Diana (také známá Artemis), která byla v římské mytologii považována za bohyni měsíce a lovu. Překlad z latinského názvu Diana znamená "božský".

V Rusku se jméno Diana objevilo teprve počátkem 30. let minulého století a je stále považováno za poměrně vzácné. Faktem je, že toto jméno není v ortodoxním kalendáři, takže nebyla věnována novorozencům. Všechno se změnilo po revoluci, kdy byl zrušen obřad křtu.

Nicméně jméno bylo vždy rozšířené mezi katolíky, v nichž byl považován za amulet - předpokládalo se, že "nečisté síly" by se neodvážily dotknout se dítěti pojmenovaného podle božstva.

V současné době se toto krásné královské jméno stává běžnějším. Příkladem toho jsou mnohé slavné ženy, které opustily svou historii. Mezi nimi jsou zpěvačka Diana Rossová a Diana Arbenina, anglická princezna Diana Spencerová (Lady Di), ruská baletka Diana Vishneva, herečky Diana Shpak a Diana Morozová a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

Jméno Diany není v ortodoxním kalendáři, proto když jsou dívky pokřtěny, obvykle dávají souhlasné jména Anna nebo Daria.

Katolíci mají zvláštní úctu k sv. Dianu d'Andalu, který žil ve 13. století v Itálii.Je málo známo o životě tohoto svatého, je jen jisté, že vedla spravedlivý život a udělala dobro v dobách požehnaného kazatele Jordánka ze Saska, s nímž měla upřímné přátelství.

Svatá Diana zemřela v roce 1236 a v srpnu 1888 byla kanonizována papežem Levem XIII. Pozůstatky svatého jsou stále uchovávány v klášteře sv. Agnes.

Všichni oddaní katolické víry s názvem Diana mohou 9. června oslavit své narozeniny.

Název funkce

V energii jména Diana jsou hladkost a pomalost, ale zároveň tvrdost, emoční pohyb a hloubka pocitů. Některá tuhost v komunikaci je výsledkem tvrdé sebeovládání, avšak i v tomto případě je obtížné si nevšimnout její vášeň a někdy i agresivitu.

Diana je v její duši konzervativní, nemá ráda změny a překvapení, s cizími lidmi a okolím zachází s velkou nedůvěrou. V charakteru dospělé ženy se projevují takové rysy, jako je pragmatismus, studený výpočet, imperijnost a rigidita, které se za určitých okolností mohou vyvinout do tyranie.

Kromě toho je Diana nádherná herečka, která, aby dosáhla svého cíle, může hrát jakoukoli roli.Někdy se dokonce divíte, jestli jsou její pocity skutečně upřímné, nebo je to další část představení. Diana se nikdy nebude vzdát své kořisti, a ten, kdo se pokusí udeřit vítězství nebo úspěch z jejích rukou, nebude snadné. Je to stíhačka z přírody a selhání jí zřídkakdy vyrazí z rutiny. Sebedůvěra může ohraničit aroganci a aroganci, přesvědčit ji, aby změnila názor, je téměř nemožná.

Nicméně, žena ví, jak přitahovat lidi k sobě, má mnoho přátel, a to jak u mužů, tak u žen. Ale i v přátelství je nejprve vedena výpočtem, ale ne sympatií - ve všem je vysledován obchodní duch. Obecně hodnotí všechno podle svých vlastních kritérií, veřejné mínění pro ni málo.

Dokonce i když je Dianin život nesmírně úspěšný, vždy pocítí nějakou nespokojenost, jako by jí něco nedělalo. Mezitím její postava má všechny kvality, aby se stala velmi úspěšnou osobou - jak v rodině, tak v podnikání. Jméno Diana má dobrou karmu, což je způsobeno vzácností jména a neobvyklostí její výslovnosti.

Dětství

Malá Diana je poslušná a upřímná dívka, která svým rodičům a učitelům nepřináší příliš velké potíže. Ve škole pečlivě studuje, ale z oblohy není dostatek hvězd.Je velkým bastardem a lhářem a rodiče budou muset tento nedostatek bojovat.

V přechodném věku se charakter dívky výrazně mění - je už těžké rozpoznat poslušnou holčičku. V komunikaci se může objevit ostrost, agrese, principy. Brzy se stane nezávislou osobou a snaží se zbavit rodičovské péče. Mladá Diana je emocionální a temperamentní, ale nemá blues, melancholii a depresi.

Starší Diana se stává, tím víc síly a touhy být první ve všem, co se objevuje v jejím charakteru.

Zdraví

Malá Diana je často nemocná, je pronásledována nachlazením. Je těžké snášet teplo a dlouhou dobu se zotavuje. Může se vyvinout skolióza a alergie na určité potraviny.

Jakmile stárne, imunita je posílena, ale tendence k bronchitidě zůstává, takže by si Diana nikdy neměla vzít cigaretu v ruce. Výzvy pro zdraví jsou také chronické stresy a možný sklon k alkoholismu.

Sexualita

Navzdory skutečnosti, že Diana je spíše vášnivá osoba, existuje pro ni mnoho sexuálních zákazů.Pokud ji něco nesplňuje, často to nemůže otevřeně říci, zavře se.

Diana není příznivcem příležitostných vztahů, je více přitahována dlouhodobými vztahy. Žena přikládá velkou důležitost vztahu důvěry, potřebuje upřímnou lásku a obdiv. Někdy je Diana špatně vědoma své sexuality, muži jsou přitahováni svým tajemstvím a přirozeným kouzlem - z velké části kvůli jménu.

Pokud je člověk, který může opravdu ocenit ženu s tak neobvyklým a královským jménem, ​​Diana jistě bude schopna uvolnit a poskytnout mu skutečné fyzické potěšení.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Žena jménem Diana má poměrně obtížnou a nespojitelnou povahu, a proto se ve svém životě pravděpodobně stane více než jedno manželství. Diana velmi oceňuje nezávislost a vůbec není připravena poslouchat, což výrazně komplikuje budování rodinných vztahů. Nejúspěšnější manželství pro ni je pohodlné manželství.

Nicméně, Diana nebude nikdy tolerovat slabý a průměrný člověk vedle ní, a ona je nepravděpodobné, že se změní v banální hospodyňka. Žena nasměruje veškerou svou energii na vytvoření ideálního rodinného domova, děti budou vychovávány přísně.

Obyvatelé domácnosti budou muset plně zažít časté změny Diany nálady, její horké temperamenty. Pokusí se stát se hlavou rodiny, nebo "šedým kardinálem", v každém případě bude schopna najít způsob, jak se její manžel přizpůsobit jejímu názoru.

Nejúspěšnější manželství je možné s muži jménem Arthur, Andrei, Mikhail, Rodion, Boris, Peter a Sergey. Vyhněte se vztahům s Alexejem, Vladimírem, Alexandrem, Romanem, Nikolajem a Eugenem.

Obchod a profese

Diana má pozoruhodné obchodní kvality, ale hlavní věc pro ni není peníze, ale prestiž. Ona je cizí k přísnosti a přesné vědě, práci účetního nebo prostého zaměstnance. Diana má ve svém díle nesmírný pocit odpovědnosti, dokonce i nezdravý fanatik. Takové aktivity jako dobrovolnictví, medicína, výuka, politika a tvořivost jsou pro ni ideální.

Jako vůdce je autoritativní, ví, jak podřídit tým sebe sama, organizovat pracovní proces, přebírá iniciativu a nezávislost, nebojí se odpovědnosti. Diana se stane skvělým obchodníkem - ví, jak umístit své plány do praxe, nestává se nedosažitelnými úkoly,a bojovat s konkurenty nemilosrdně.

Talismany pro Dianu

  • Planet-patron je Měsíc a Pluto.
  • Svatý patron je zodpovědný za Taurus a rakovinu. Dianes jsou povzbuzováni k volání dívky narozené pod těmito znameními zvěrokruhu, pak v životě jistě budou doprovázeny štěstí.
  • Šťastná sezóna je léto, šťastný den v týdnu je pátek.
  • Šťastná barva - červená, žlutá, hnědá a stříbrná.
  • Totem rostlina - hruška a konvalinka. Hruška symbolizuje dlouhověkost a vitalitu a její bílé květy - smutek, nestálost, krásu a smyslnost. V křesťanské tradici je hruška symbolem Ježíšovy lásky k celému lidstvu. Lilie údolí se podle legendy vynořila ze slz Panny Marie, která truchlila svého ukrižovaného Syna. Předpokládá se, že tato květina má magickou sílu, symbolizuje smutek, čistotu, lásku, skromnost a trpělivost.
  • Totem zvíře - leopard a bobr. Leopard - symbol vzteku, krutosti, odvahy a rychlosti. Bobr symbolizuje pečlivost, pečlivost, zdrženlivost ve všem. V křesťanské tradici je bobřík symbolem cudnosti, askeze, stejně jako bdělosti a míru.
  • Kamenný maskot - diamant a selenit.Diamant je drahokam, symbol excelence, síla ducha, čistota a nebojácnost. Držitel diamantu je nebojí takových onemocnění, jako je demence a schizofrenie, zlepšuje náladu a zmírňuje deprese. Na východě je diamant považován za kámen šťastného osudu, ale pouze pokud byl kámen získán spravedlivými prostředky nebo byl zděděn. Selenit je měsíční kámen, symbolizující štěstí, štěstí a hmotné blaho. Kámen je považován za nejsilnějšího kouzelného talismana, který je schopen chránit nositele před zlými duchy, zlým pohledem a prokletím.

Horoskop

Aries - naivní, dobrosrdečná, smějící se žena, která zachází s každým s otevřenou myslí. Neví, jak skrýt své záměry, všechny její emoce jsou napsány na obličeji. Je to vášnivá příroda, jemná, obratná a impulzivní, milující hudba a umění. Diana-Aries je náchylná k nadsázce, cítí víc než myslí. Zvědavost ženy nezná hranic, je přilákat nové a neznámé, někdy zvědavost může jít do nerozvážnosti a nedostatkem omezení. Nedostatečné vzdělání může přeměnit ženu na nespravedlivou a agresivní osobu,dosáhnout sadismu a zničení (sebezničení). Bez ohledu na volbu povolání se Diana-Aries vždy snaží dosáhnout dokonalosti, být prvním ve všem. Potřebuje, aby uspokojila její "já" a přirozenou potřebu bravatu a předstírání. Sňatka Diana-Aries bude vždy ohrožena, protože nebude tolerovat omezování svobody, ideálu a ambicí. Její manžel bude muset ukázat trpělivost a správně nasměrovat nepotlačitelnou energii ženy ke stvoření, pečlivě dávat nudný směr. Pak od Diana-Aries získáte krásnou ženu, absolutně věrnou a věrnou.

Taurus - příroda je klidná a trochu pomalá, zatímco okouzlující, plná ženského kouzla. Je velmi pokojná a trpělivá s vnějšími podněty, potřeba stability a harmonie dovoluje ženě, aby se vyrovnala s mnoha věcmi. Ale pokud její trpělivost skončí, nikdo a nic nemůže zastavit Diana-Taurus - je strašně hněvá. Někdy je nerozhodná, varuje před všemi, co je nové a neobvyklé, nikdy se nevrátí do "bazénu s hlavou".Ale spolehlivá, jako skála, a její slovo mohou být vždy důvěryhodné. Diana-Aries je spíše utajená osoba, zvláště pokud jde o její osobní záležitosti, nemá ráda předvést své myšlenky a pocity. Obecně platí, že Diana-Taurus je pragmatický, intelektuální člověk se zdravým rozumem, ale ne bez sentimentality a smyslnosti. Je to docela vhodné rutinní povolání, pokud je dobře placené. Peníze v životě ženy hrají velkou roli, ví, jak zachránit a utrácet moudře. Diana-Taurus je romantická osoba, obvykle uspěje v rodinném životě, zvláště pokud je schopna překonat její žárlivou majetkovou povahu.

Dvojčata - Žena je větrná a zbytečná, velmi nespolehlivá. Instinzivní lhostejnost a upřímná nerozumnost se v něm rozvíjí jako reakce na kritiku, ironii a vtipky o tom. Touží po bohoslužbách a nadšení, snaží se zvítězit nad lidmi, chce potěšit každého. Může požádat o komplimenty s pomocí falešné záminky, aby znovu uslyšel chvály ve své řeči. Diana Gemini hledá lehkost, přestože je nevyvážená a nekonzistentní, někdy i dvoustranná.Často se nezdaří kvůli neschopnosti přenést případ na konec, předispozice nechat všechno, aby se ubíralo. Monotónnost a nuda ji mohou snadno přivést k depresi a všechno nové a zajímavé přitahuje ženu jako magnet. Je chytrá, talentovaná a přátelská, jediná věc, kterou chybí pro úspěšnou kariéru, je vytrvalost a trpělivost. Může vytvářet nové a někdy i skvělé myšlenky, ale při realizaci myšlenek mohou vzniknout problémy. Diana-Gemini neví, jak řídit své výdaje, protože to může být nedorozumění se svým manželem. Ve sňatku není příliš spolehlivá, pokud má její manžel něco, co nechce, je snadné se změnit nebo rozvést.

Rakovina - neklidný, soucitný člověk, trýznivý neustálými pochybnostmi. Ona se bojí spáchat vyrážku, která bude poté litovat, a proto se snaží udržet ve stínu a nepřebírat odpovědnost. Pečlivě se vyhýbá jakýmkoli úkolům, i když touží být užitečná a dokonce nenahraditelná v její duši. Chcete-li dosáhnout i nejjednoduššího rozhodnutí, Diana-rakovina potřebuje čas, nemůže být spěchá. Ona má tendenci přehánět její problémy, často fixovány na drobnosti.Diana - rakovina bude dobrá v profesích týkajících se dětí, pedagogiky, psychologie, medicíny. Nejdůležitější věcí pro tuto ženu bude vždy její rodina a blízcí lidé. Má tendenci se zcela podřízenému partnerovi, ale zároveň by měla cítit lásku a péči o svého manžela. Diana-Rak je velmi zranitelná žena, její neohraničené slovo ji může rozrušit a zrada může zničit život. S její nedotknutelností obvykle bojuje sama a na otázku "jak se máš" vždycky odpovídá "výborně!".

Lví - temperamentní a sebevědomá příroda, žíznivá síla a uznání. Má spoustu energie, cíle mohou být nejvznešenější, jen občas tvrdě a nestydatě, aniž by si to sama všimla. Upřímně se považuje za centrum vesmíru a nemá zájem o společnost, ve které nemůže svítit. Nepřítel Diany Lvice je arogance, pompéznost, neomylné ambice. Fanaticky miluje peníze, luxusní a bezstarostný život. Často se rozpadá na velké dluhy a může být odváděn hazardními hrami. Ale bez ohledu na to, co se děje v jejím životě, půjde vpřed s hlavou vysokou, nikoliv kopanou, nikoli pokryteckou a nevzdává se.Je chytrá a talentovaná, může dosáhnout úspěchu téměř v jakékoliv profesi, ale v týmu se setkává poměrně obtížně, často v rozporu se svými nadřízenými. V rodinném životě může být jak nesporným vůdcem, tak silnějším a silnějším mužem. Ve spojení s Dianou-Lioness je hodně pozitivní - je to vynikající matka a věrná žena, vynikající hosteska, ale jediná věc, kterou nedokáže dát, je mír a stabilita. Turistika "vlevo" může být způsobena lhostejností a pomstou, ale ne instinkty, přestože bude mít vždy spoustu fanoušků.

Pannu - osoba je rafinovaná a soběstačná, nepotřebuje radu a vedení. Ona je vždy zdrženlivá, někdy zavěšená, vážná, znepokojená naléhavými problémy. Diana-Deva je realistická k mozku a kostem, nezažívá iluze, nenastavuje nedosažitelné úkoly. Dalším zdobením této ženy je upřímnost, absolutní poctivost. Může říct, co si myslí, aniž by přemýšlela o tom, co může osobě ublížit svými vlastními slovy. Ale zároveň je velmi spolehlivá a věrná osoba, skvělý přítel. Složitost jejího charakteru spočívá v lásce k kritice, i když je to oprávněné.Diana-Deva je bláznivá osoba, a to jak v projevech pocitů, tak v hmotné rovině. Potřebuje stabilitu ve všem, nemá ráda překvapení a změny a považuje romantiku za ztrátu času a peněz. Velice oceňuje nezávislost, proto se pokusí se všemi svými přáteli získat dobrou materiální základnu. Žena je velmi opatrná v měnových záležitostech, může žít na malém množství peněz a zachránit zbytek. Diana-Virgo prokáže svou lásku skutky a péčí, ne s krásnými slovy. Muž, který tuto ženu dostane, může být záviděn.

Váhy - sympatická, mírumilovná žena, která u lidí vidí jen dobré věci. Jejím hlavním cílem je potěšit lidi, cítit potřebu a milovat. Ale ona nemá rád, kdyby ji přikázal, nebo nějak omezoval její svobodu, zatímco ona netoleruje osamělost. Odpovědnost ji děsí, od přírody vůbec není bojovník. Diana-Vesam je pro někoho těžké říct ne, vždy a ve všem se snaží najít kompromis. Závislost na vnějším světě a názor někoho jiného brání tomu, aby žena zobrazovala svou individualitu, a proto pracuje lépe na myšlenkách ostatních lidí, a nikoliv sama.Má skvělý smysl pro kolektivismus, umělec Diany-Vesova bude mít také skvělý, ale ne zodpovědný manažer. V lásce je mírná a okouzlující, může být dokonalým pomocníkem a společníkem života pro silného muže. Může se přizpůsobit každému partnerovi, najít štěstí v úspěchu svého manžela a zároveň zůstat ve stínu své slávy. Ale Diana-Libra netoleruje nudu, proto je nepravděpodobné, že by souhlasila s tím, že bude prostá žena v domácnosti.

Scorpion - žena je ambiciózní a velkolepá, schopná dosáhnout svého cíle. Je to mystika a materialista v jedné osobě, člověk bezprecedentní inteligence a kolosální hlouposti. V životě může rozbít spoustu palivového dříví, ale neztrácí optimismus a víru v budoucnost. Je to s ní nebezpečné a zajímavé, není cizí lidstvu, ačkoli podíl této ženy spadá spoustu zkoušek. Dokonce i když vypadá jako slabá a bezbranná žena, má v sobě silnou tyč a v její duši zuří oheň. Hloubkou a silou emocí se s touto ženou nikdo nemůže srovnávat. Je to přírodní zápasník, fanatická ve své práci. Cokoli dělá, bude vždy mít vedoucí pozici, která bude daná profese bez stopy.Diana-Scorpio, navzdory silné a nezávislé povaze, zoufale potřebuje lásku a pochopení. Kvůli milovanému člověku je připravena učinit nějaké oběti, je připravena plně poslouchat, být slabá a poslušná. Přesto je obtížné ji udržet svou energickou a dominantní povahou, takže život s Dianou-Scorpiem nebude nikdy snadný.

Střelec - příroda je autoritářská, kategorická a dominantní, schopná být přesvědčivá. Dává přednost svobodě a nezatíží se žádnými závazky, v komunikaci je příjemná, náchylná k intelektuální zvědavosti. Díky vrozené optimismu a pocitu účelu přesně zasáhne všechny cíle, které staví na své cestě. Diana-Střelec je bez předsudků, a proto se nikdy nebude skrývat do něčího spodního prádla. Všechno, co dělá, dělá s otevřeným srdcem a čistým svědomím. Žena je snadno trénovaná, chytí všechno za letu, ale často postrádá vytrvalost a trpělivost a její duše prostě nepřijme rutinní práci. V měnových záležitostech je bezstarostný, může vstoupit do pochybných dobrodružství, zapojit se do hazardních her.Diana-Sagittarius se může stát "ženou v obsahu", i když chcete, její obchodní dovednosti vám umožní soutěžit s obchodníky s muži. Po sňatku se Diana-Střelec pokusí udělat vše, aby zajistila, že její život zůstane bohatý a živý. S rolí manželky a hostesky může být dokonale propojena, hlavní věc, kterou by jí její manžel měl dát, je svoboda komunikace a příležitost ovládat svůj osud.

Kozoroh - vytrvalý, sebevědomý člověk, pevně stojící na nohou. Pokud si přeje, může přeměnit olovo na zlato, nikdo se s ní nemůže vytrvale vyrovnat. Perfectionismus často brání ženě pracovat, protože chce překonat sebe, "skáče přes hlavu." Nicméně v životě je realistická a materialistická, ve všech se pokouší vidět racionální zrno. Může se však dostat do pesimistického stavu myšlení o nezvládnutých vrcholcích, strachu ze stáří a smrti. Diana-Capricorn bojuje celý svůj život se svými komplexy, z nichž většina pochází z dětství. K udržování svého ducha potřebuje komunikovat s optimistickými lidmi, kteří jsou pozitivní.Diana-Capricorn neví, jak se smát sama sebe, tvrdě tvrdě kritizuje, takže její okruh známých lidí je omezen. Diana-Capricorn se oženil z lásky a už nikdy. S jejími povinnostmi doma se snadno a přirozeně vyrovnává, její život ji nenosí. Nebezpečí pro manželství je tvrdohlavost ženy, protože neví, jak se vydat a najít kompromisy.

Vodnář - osobnost je originální a rozmarná, schopná přinést jiskru nadšení do nejběžnějšího povolání. Má pohyblivou mysl a společenskou schopnost, všechny její emoce jsou živé a skutečné. Diana-Aquarius netoleruje žádný psychologický tlak, je otevřen ke změně a všechno nové, neznámé, má velký tvůrčí potenciál a představivost. Nenávidí teatrálnost, ačkoli ona sama má ráda být neobvyklá, dokonce i šokovat lidi. Je charakterizován téměř mystickým vhledem, je téměř nemožné oklamat tuto ženu. Diana-Aquarius je velmi nepředvídatelná osoba a mnoho lidí se jí nelíbí. Ona je "v mysli", nelíbí se s ní o plánech, bude dělat to, co považuje za vhodné.Kariérní aspirace hrají důležitou roli v životě Diana-Střelce, ale peníze pro ni mají druhořadou důležitost. Hlavní věc - uznání autority, moci a prestiže. Manželství není příliš štěstí, protože hosteska je velmi průměrná. Její osobnost diktuje vlastní životní pravidla, kterou nikdo nemůže naladit.

Ryby - okouzlující, příjemná žena vybavená jemnou intuicí. Nemá ráda a neví, jak pověřit, ale s plnou zodpovědností se bude starat o své povinnosti. Upřednostňuje, aby si s ním zachoval své myšlenky, nikdy se nepokoušel se poradit, jen zřídka vstupuje do konfliktů. Jeho nejistota může obratně maskovat pod maskou lhostejnosti a odloučení. Má dobře rozvinutou intuici a dárek předtuchu, vidí lidi skrze ně. Přes svou pasivní povahu je Diana Pisces schopná úctyhodného odhodlání a vytrvalosti, zejména pokud jde o blaho lidí blízkých. Profese Diana Pisces neznamená publicitu, zodpovědnost a komunikaci s velkým počtem lidí. Upřednostňuje samotu, příležitost ponořit se do tvůrčího procesu nebo jednoduše vykonat svou práci kvalitou. Její sláva a prestiž jsou málo zajímavé, hlavním úkolem je zachovat klid a pohodlí.Rodina pro tuto ženu bude vždy na prvním místě, bez lásky a starosti o někoho, prostě nemůže existovat. Láska k ní je spojena s oběťmi sebeobětování, ale sňatek s ní nebude snadný, protože její tajnost, podezíravost a nepříznivost ovlivňují nejen její psychiku, ale také nervy jejího manžela.Nejlépe články