Szaboveronika

Význam jména Pelagia


Význam jména Pelagia / Neznámá

Starověké řecko jméno Pelageya je odvozeno od slova "pelagios", který doslovně znamená "mořské pobřeží". V řeckém bájesloví se jednalo o jméno bohyně Afriky - Afrodity Pelagios. V Evropě vzniklo jméno společně s šířením křesťanství a přežilo až do současnosti, i když jeho popularita byla mírně ztracena. V ruštině je název Pelagia ze starých časů interpretován jako "svobodný, nezávislý, pyšný".

Toto starodávné jméno je oslavováno mnoha ženami, které se staly úspěšnými vědci, herečky, zpěváky a umělci. Mezi nimi je sovětský astronom Pelageya Shine, zpěvák Pelageya Khanova, hydrodynamický vědec Pelageya Kochin, ruský operní zpěvák Pelageya Rykalova, umělec Pelageya Kuriar a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

Jméno Pelagia je moderní forma kanonického církevního jména Pelagius - to je pokřtěné novorozené dívky. Pelagia z Diveevské (Serebrennikova) je pokládána za patronu všech Pelagií. Narodila se v roce 1809 v bohaté rodině a od raného věku se vyznačovala záviděníhodnou krásou. Když se Pelagie vymanila z nadcházejícího manželství, začala předstírat, že je svatým blázenem, ale rodina ji ovšem vzala.

Poté odešla k Monkovi Serafimovi z Sarova a toto setkání dívku přivedlo k duchovnímu životu. Nejdůležitější věcí pro dívku byla modlitba Ježíše. Příbuzní se silně postavili proti jejímu oslavě, vyhladili Pelagii a porazili ji, ale vytrvale a dokonce vděčně. Po čase se Pelagia konečně přestěhovala do kláštera, kde úspěšně žila 47 let. Sestry kláštera a farníci se všemi konzultovali s požehnanými a vždy dostávaly rady a pohodlí.

V ortodoxním kalendáři není mnoho svatých nesoucí jméno Pelagia. Podle církevních nadací je nebeským přívržencem určité osoby svatý, jehož připomínka v kalendáři spadá na samotné narozeniny nebo na datum vedle něj - tento den bude považován za narozeniny. Všichni Pelagia si mohou vybrat den svého jména z následujících dnů: 5. dubna, 17. května, 26. a 30. června, 20. a 21. října 3. listopadu.

Název funkce

Dává jeho dceři jméno Pelagia, rodiče dávají dívce šťastného talismana, předpovídají své štěstí a mnoho úspěchů, stejně jako se stávají vnější a silou mysli, šlechty a ambicí.Od žen s názvem Pelagia pochází tajemství, absolutně se nemusí snažit zajímat se o partnera. Ví, jak fascinovat lidi, její přirozené kouzlo dovoluje, aby v každé společnosti splašila.

Pelagia, protože nikdo jiný neví, jak najít radost v drobnostech, ví, jak se nezdá, ale opravdu být skutečně šťastná. Postava Pelagie je formována svou přirozenou měkkostí a jemností - obvykle je to laskavá, vydatná, skromná žena s klidnou, neagresivní krásou.

Nicméně, navzdory měkkosti, Pelagia nikdy neumožní, aby byl tlačil kolem, ví, jak být principiální a bránit svůj názor. Pelagie se vyznačuje impulzivitou, často nedokončuje začatou práci. Žena nemá ráda vytlačit své ctnosti, ve společnosti se rozhodne, že v žádném případě nevystupuje. Ale mezi blízkými přáteli je známá jako teplá hostitelka, s níž je vždy zábavná a zajímavá.

Pelagia je charakterizována takovými osobními vlastnostmi jako vnější izolace, nerozhodnost a dokonce i obchodní obchod. Současně je to záměrná osoba, na kterou se ve všech věcech může spoléhat.Je klidná a spolehlivá, náchylná k neustálému introspekci, ale ne vždy ví, jak odvodit správné závěry z jejích úvah. Pelageya sužuje věčné sebepochyby, ačkoli navenek to vůbec není vidět. Inteligence, intuice a erudice Pelageya jen zřídka překračují průměrné hodnoty.

Pelagia se vyznačuje vrozeným smyslem pro slušnost - je to její hlavní výhoda. Je milosrdná a citlivá, schopná sebeobětování, ale trpí těžkými neúspěchy, takže někdy může být pomstychtivá a pomstychtivá. V některých případech může záměrně vyvolat konflikt. Ale i tak, preference a podvod není pro ni zvláštní, její přísné morální zásady jí nikdy neumožní jednat nečestně.

Obecně platí, že Pelagia je vlastníkem velmi podivného, ​​kontroverzního charakteru. Je schopná překvapit ostatní s nečekanými akcemi a okamžitými rozhodnutími.

Dětství

V dětství je malá Pelagie oblíbená u rodičů, vrstevníků a učitelů. Pelageya se učí, že se brzy rozčiluje a její přirozené kouzlo ji pomáhá. Ale dívka nikdy nemá lásku k druhým za sobecké účely.

Je to tiché a skromné ​​dítě, trochu "na mysli." V týmu je udržována skromně a mírně uzavřená, ale nemůže být nazývána "šedou myšou" - dívka ví, jak se postavit sama. Pelagia je vždy připravena pomoci, a to jak dospělým, tak svým kolegům, zatímco touha pomáhat jí je vždy upřímná a ne ostentativní.

Studium Pelagie je snadné, ale rodiče by neměli nechat, aby se věci ubíraly. Je obtížné, aby se dívka odnesla něčím, může dělat všechno jen málo a v důsledku toho nedosáhne velkého úspěchu.

Pelagia ráda čte a jak vyrůstá, určitě začne číst duchovní literaturu a ona by mohla mít zájem o Bibli.

Zdraví

Pelagia má dobré zdraví, má však tendenci k psychosomatickým onemocněním. Mohou existovat problémy s střevami a zažívacím systémem, takže Pelagia musí sledovat stravu.

Pelagia není příliš tvrdá a rychle se unaví. Aby se zotavila, nutně potřebuje plný spánek, jinak se žena nebude cítit dobře. Pro dobré zdraví, od raného věku, musí sledovat denní režim.

Sexualita

Pelageyaova sexualita není jasně vyjádřena, protože psychologická inhibice ženy nedovoluje, aby se její smyslnost uvolnila.Pelagia Můžeme dokonce vytvořit pocit nepřátelství k mužům, že v žádném případě by neměly být povoleny. Slabé sexuální vzrušení může způsobit, že Pelageya zůstane "starou služkou".

Prosím Pelagia je velmi obtížné, protože je to organicky netoleruje lži a pokrytectví. Milému je velmi náročná, je někdy nutné snížit laťku nižší a právě nyní lásku.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Rodinný život Pelagia přikládá velký význam, proto při volbě manžela hodí zodpovědně. Snaží se přivést k životu obraz ideální rodiny a věnuje velké úsilí na to. Rodinný život s Pelageya bude probíhat v tichosti a bez skandálu, protože to vede k harmonii a vzájemném respektu.

Všechny domácí práce Pelagia se podělí se svým manželem, ale sedět na krku nebude. Pragmatismus Pelagia bude mít dopad na rodinný život - to je ekonomický paní, ve kterém je vše navržena a provedena na policích.

Žena se bude snažit předělat svého manžela za své ideály, což často vede ke konfliktům. Měla by se smířit s tím, že její manžel nemá tak, aby odpovídal ideálu, kterou namaloval v mé hlavě.Přesto bude Pelagia věrnou a věrnou ženou a láska jí pomůže vyrovnat se s nedostatky milovaného člověka.

Pelagia dá dětem větší pozornost na děti, obklopí je pozorností a péčí a dokonce i zbytečnou péčí.

Úspěšné manželství je možné s muži jménem Vadim, Eugene, Egor, Philip, Dmitry, Sergey, Ilya, Alexey, Roman a Victor. Vyhněte se spojenectví s Alexandrem, Mikhailem, Andrejem, Pavlem, Vasilií, Olegem, Jurijem a Ivanem.

Obchod a kariéra

Práce zaujímá významné místo v životě Pelagie, ale ne první. Není zaměřena na dosažení transcendentálních výšek, pokud práce přináší stálý příjem. Pelagia se vždy pokusí zvolit vysoce placenou práci, protože velmi miluje peníze. Žena, která si nikdy nevybere povolání, které nepřináší stabilní příjem. Nedostatečná trpělivost ji často brání v dosažení dobrého kariérního úspěchu.

Kreativní žíla je v Pelagii velmi dobře rozvinutá, a proto by měla věnovat pozornost takovým profesím jako historik umění, učitelka, herečka, stylista, hudební kritik, novinář nebo zpěvák. Pelagia s radostí pěstuje květiny a hrnčířství v zahradě,Může to být talentovaný krajinář.

Pelagii nemá ráda fyzickou práci, je obtížné ji soustředit na tvrdou práci. Také by neměla jít léky, protože Pelageya je citlivá na vůni a znechucení.

Pelagia se může pochlubit téměř jakýmkoli týmem, protože dokáže dokonale přizpůsobit se. V práci ocení práci a skromnost.

Talismany pro Pelagii

  • Patronou planety je Venuše.
  • Znamení znamení svatého patrona - Libra. Pelageya doporučuje volat dívky narozené pod tímto znamením.
  • Šťastná sezóna je zima, šťastné dny v týdnu jsou sobota a čtvrtek.
  • Šťastná barva - mořská, modrá, tyrkysová.
  • Totem zvíře - labuť a velryba. Labuť symbolizuje čistotu, velkorysost a šlechtu, protože dar proroctví je přičítán labu. Velryba je symbolem moci a neuvěřitelnou duchovní silou. Symbolizuje znovuzrození a začátek nového života.
  • Totemová rostlina - lotos a mák. Lotus je dokonalá krása, štěstí, duchovní vývoj a znovuzrození. Lotus je schopen přinést pokoj do domu a zlepšit kvalitu života. Poppy - symbol šarmu a mládí, bude chránit Pelagea před zlým pohledem a čarodějnictvím.
  • Kamenný maskot - perly.Kámen po staletí byl považován za symbol moudrosti, je schopen zlepšit náladu, zbavit se špatných myšlenek a negativní energie. Perly velmi rychle zvyknou na svou milenku, takže nemůžete peredarivat ani dát do špatných rukou. Perly nebudou sloužit samoobslužné, kruté a závistivé osobě - ​​velmi rychle ztmavne nebo se jen rozpadne. Ale nedoporučuje se nosit perly svobodné paní, protože to může způsobit melancholii a pocit osamělosti.

Horoskop pro Pelagii

Aries - choulostivá, vzdělaná mladá dáma, která se snadno sbližuje s lidmi. Miluje vést aktivní životní styl, její vášeň je oddána vášní a radostí. Vždy je tam, kde se něco děje. Pelageya-Aries miluje komplimenty a obdiv, je to opravdové jho. V očích druhých může vypadat jako kontroverzní osoba, která je kritická vůči sobě samým a ostatním, ale to, co od ní neodebírá, je neustálým úsilím. V lásce je Pelagia-Aries selektivní, nebude tolerovat řadu čarodějnic, ale nedovolí, aby byla přikázána. Ona je majitelka, žárlí, ale může beznadějně flirtovat.Pro sňatek Pelagie-Aries se nejlépe hodí muž Blíženců - navzdory rozporům s postavami budou nejlepšími přáteli a podobně smýšlejícími lidmi.

Taurus - velký přítel a kamarád, který považuje přátelství za hlavní věc v životě, ale také nezapomíná na kariéru. Je posluchačem pacienta, jemným a příjemným společníkem, její společnost vždy působí uklidňujícím způsobem. Je to nádherná hostitelka, která má dokonalý pořádek v domě. Pelagia-Taurus je velmi ženská, ale v jejím charakteru existují takové kvality jako železná vůle a vynikající sebeovládání. Může být odpudivá a odpudivá, zvláště když jí ublížíte nespravedlivě. Pelagia-Taurus - téma snů o silnějším sexu, ale dává přednost bohatému člověku. Miluje luxus a raj v chatě není pro ni. Pro manželství je nejvhodnější žena, která se s ní narodila pod stejným znamením zvěrokruhu - dvě lýtka se nikdy nebudou nudit dohromady a dokonce o 20 let později budou žít "duše k duši".

Dvojčata - naivní snílek, který u lidí vidí jen dobré věci. Úplně malá příležitost může v ní vyvolat obdiv nebo naopak urážku. Ona je nestoudná a nepředvídatelná a zdá se, že domácí život je příliš nudný. Cestování, dobrodružství, nové známosti a dojmy - to je její prvek.Lidé jí rádi, protože má flexibilní a nekonfliktní charakter. Je vždycky rychlá - v myšlenkách, skutcích a hnutích. Pelagia Twin - nádherná manželka a matka. Jako manželé se pokusí zvolit duchovně bohatou osobu, která jí může poskytnout slušnou životní úroveň. Pro sňatek Pelagia-Gemini je muž z Váhy perfektní - zřídka se můžete setkat s šťastnějším párem, vzájemná harmonie a porozumění budou vždycky vládnout.

Rakovina - romantickou přírodu, která chce vypadat silněji a pevněji než to opravdu je. Je v neustálé touze po lepším životě a zmeškaných příležitostech, zažívá minulé rozhořčení. Slzy z ní jsou velmi blízko - žena může plakat za jakoukoli malou příležitost. Je nepřijatelné obviňovat tuto citlivou povahu nebo nějakým způsobem se jí vysmívá - Pelageya-rakovina bude velmi těžké zažít jakékoliv neopatrné slovo. Velice se bojí, že ztratí to, co jí dává její mír a blahobyt. Není třeba čekat na rozhodnou akci od ní - není schopna je. Ve vztazích s muži je důvěra velmi důležitá pro Pelagii-rakovinu, má velkou potřebu lásky a pocitu bezpečí.Takový pocit jí může dát člověku - Pisces - dokonale se rozumí a v jejich společném životě nebude místo pro skandály a hádky.

Lví - velmi energický a silně ochotný Pelagia, pravý vůdce. Je jasná a královská, miluje komplimenty a obdiv. Ví, jak se dívat domů o nic horší než na pódiu. Je to skvělá hostitelka, ale její domácí život ji vůbec nezajímá, protože musí svítit! Pelagia - Leo je inteligentní a ušlechtilý, ale je lepší, aby ji neznepokojoval - bude to strašný pohled. Vedle ní Lvice chce vidět skutečného krále - upřímně věří, že je ctěna tím, že souhlasí s přijetím znamení pozornosti a komplimentů od muže. Pro manžela této královny bude velmi obtížné udržet si "já", a co přesně by neměl dělat, je uvolnit - nikdo nedokázal zkrotit Lvice do konce. Pelagia-Lev a člověk-Aries - to je nejúspěšnější kombinace horoskopů. Tento pár má každou šanci žít společně dlouhý a šťastný život.

Pannu - sebevědomý, sobecký člověk, který má svůj vlastní názor na všechno. Nebojí se žádných potíží, naopak, jen ji stimulují. Má velmi dobré ovládání sebe sama, může se zdát i zvenčí, že je daleko a mimo dosah.Pelagia-Virgo je sebejistá a skromná, nikdy se nesnaží veřejně mluvit, ale je plně schopna zpochybnit veřejné mínění. Příroda Pelagia není žárlivá, nepozná bouřlivé "africké" vášně. Pelagia-Virgo je tak vzhledná a je připravena na jakoukoli šílenství pro lásku. Muž Taurus může takové pocity probudit - tato unie bude velmi úspěšná a plodná.

Váhy - různorodá příroda, okouzlující a chytrá. Nemůže lhostejně projít kolem výkladní skříně s ozdobami, které může nosit s jedinečným šarmem. Pelagia-Libra má mužský nápad, překvapivě chytrý, ale dokáže poslouchat názor někoho jiného. Je inteligentním poradcem, schopným přilákat lidi s úsměvem a vstřícností. V těžkých časech bude schopen poskytnout svým přátelům a příbuzným neocenitelnou podporu, nikdy je nezradí. Pelagia-Libra, dokonce i v malých věcech, vždy usiluje o dokonalost. Jako matka a manželka je zároveň pečující, přísná a přísná. Může se dokonce zdát, že manžel má dvě manželky - je narozená žena v domácnosti, která má všechno v ruce a druhá, pravá obchodní žena, je inteligentní a výpočetní.Levák může tuto jedinečnou ženu stát hodnou stranou - podle statistik má dvojice Lev-Libra nejnižší rozvod, protože jejich vzájemné porozumění trvá od první minuty datování a navždy.

Scorpion - nevěřící, sobecký člověk, který je doslova ohromen emocemi. Podíl Pelagie-Scorpionu spadá do mnoha testů, ale jeho síla mysli není tak snadná. Ženské, půvabné, koketní a pyšné, což z ní dělá neuvěřitelně atraktivní pro muže, takové ženy se často nazývají "fatální". Bez záchvatu svědomí může zničit člověka, který je v lásce s ní, ale pokud se mu podaří podřídit tuto ženu, bude mít všechny důvody být na ni pyšný. Pro Pelagii-Škorpión neexistuje žádný zlatý prvek - ona buď miluje nebo nenávidí, tvrdě tvrdí, vytrvává s hněvem, listí - spálí všechny mosty za ní. Je naprosto zbytečné ukládat její názor. Pelagia-Scorpio celý svůj život bude muset potlačit závislost na alkoholismu, bojovat s dalšími pokušeními, které se jistě setká na cestě, protože bude vždy v centru událostí. Tichý domácí život není pro ni.Muž z Raku bude schopen zkrotit tento stroptivitca - tento pár má všechno, aby tento rodinný odbor byl dlouhý a šťastný.

Střelec - společenská, romantická a milující Pelageya, vždy připravená na kompromis. Přátelská a upřímná lidem, ona naprosto neví, jak pokryt a lhát. K tomu, aby mohla spadnout do melancholie nebo deprese, musí ji osud patrně spadnout. Pelagia-Strelec je narozený optimista, který může nakažovat ostatní s dobrou náladou. Současně je silná v duchu a je plně schopna stát se sama. Cokoli si myslí o lidech, mluví k jejich oči a nepromluví se za zády. Za to jsou považováni za bezohlední a beztak, ale ve skutečnosti je Pelageya-Strelec divokým bojovníkem za pravdu. Je horlivým obdivovatelem svobody a nezávislosti, takže může klidně žít v postavení staré služebné, aniž by měla nepříjemné pocity. Aries-muž bude schopen dobýt své srdce - tento pár má skvělé vzájemné porozumění a mnoho společných zájmů.

Kozoroh - velmi ambiciózní osoba, připravená pracovat celé dny. To se vyznačuje svou praktičností a důkladností, svou horlivou touhou po nezávislosti, ve kterém Pelageya-Capricorn vidí základ své stabilní budoucnosti.Usiluje se o to, aby se stala uznávanou osobou, je také méně znepokojena dosažením vysoké pozice ve společnosti. Pelagia-Capricorn je pracovitý, trpělivý, ne ženský. Nikdy skandály nevykřikuje, naopak, je klidná a dokonce jemná, tolik je překvapeno úspěchem, kterého tato žena může dosáhnout. Negativní stránkou její postavy je tendence k prodlouženým depresím, z nichž Pelageya jde dlouhá a tvrdá. Nikdy se nebude oženit s prvním obchodem - muž jejích snů by měl dát důvod k hrdosti. Pelagia-Capricorn se všemi svými silami udrží představu o ideální rodině a muž Taurus jí v tom pomůže - spolu s sebou najdou požadovanou stabilitu a vzájemné porozumění.

Vodnář - společenská, společenská, vtipná a půvabná. Je schopna se přizpůsobit každé situaci a každé společnosti, díky své rozvinuté intuici. Zároveň se v oblacích nikdy nepohne, ale naopak ví, jak pracovat trpělivě a plodně. V žádném případě by její budoucí manžel nesmí zasahovat do své svobody, ale naopak, musí jí nechat příležitost komunikovat, experimentovat a trávit volný čas v přátelském kruhu.Skutečností je, že Pelagia-Aquarius vůbec nevidí svůj účel patřící výhradně příbuzným a rodině. Ale to neznamená, že nebude věrná svému zvolenému. V každém případě Pelagia vůbec není ohrožena osamělostí - v okolí jí budou vždycky mnoho přátel. Žena nemá ráda sdílet své tajemství s nikým, dokonce s nejbližšími lidmi. Je velmi upřímná, prostě raději mlčí o tom, co považuje za skrytou. Pro Pelageya-Vodnáře láska znamená hodně, ale fyzická přitažlivost pro ni není vůbec důležitá. Bude perfektním partnerem pro muže se slabým temperamentem. Pár Vodnářů-Gemini právě pro sebe navzájem, a láska oni vznikají doslova na první pohled.

Ryby - nestabilní, věčně pochybná Pelageya, která potřebuje přátelskou podporu. Miluje, když je chválena a povzbuzována, a reaguje ostře a bolestně na kritiku. Je charakterizován častými výkyvy nálady, veselost a zábava během jedné minuty se může změnit na apatii a dokonce i depresi. Pelagia Pisces nikdy nekřičuje a nestane se škandálem, nesnaží se vnucovat svůj názor, může opustit jakoukoli konfliktní situaci se sladkým úsměvem.Je velkým fanouškem komfortu a luxusu, ale je naprosto neschopná řešit své finanční problémy. Může se snadno dostat k podvodu, aby se vyhnula zodpovědnosti a trestu. Jeho nejistota je obvykle pokryta podporujícím veselím a vtipy. V chápání Pelagia Pisces je cílem mužů pečovat o ženu a starat se o ni, ale nikdy nebude soutěžit s představiteli silné poloviny lidstva a rád jim dá dlaň. Pelagia Pisces se však může stát pečující manželkou a milující matkou. Scorpionský muž - Štír může vytvářet rodinné štěstí pro Pelagii-Pisces - energie takových partnerů se navzájem kouzelně prolíná a způsobuje jim pocit neoddělitelného spojení a vzájemného porozumění.Nejlépe články