Szaboveronika

Význam jména Barbara


Význam jména Barbara / Neznámá

Jméno Barbara má řecké kořeny, ve své době starí Řekové volali všechny cizince barbary. Podle legendy slyšeli starí Římané jazyk cizinců jako "barbar bar", proto všichni cizinci dostali jméno Varvarus. Etymologie jména Barbara z latinského jazyka je "drsná, tvrdá".

V Rusku však jméno Barbary vždy nosilo vznešenou barvu: tak se často nazývaly tmavovlasé dívky a následně hrdinky ruských pohádek, vždycky chytré a krásné. Streisand, polská herečka Barbara Brylska, sovětská umělkyně Varvara Stepanová a mnoho dalších.

Jmenovaní a svatí patroni

Svatá Barbara žila ve 4. století se svým otcem ve městě Iliopole, Fénik (nyní Sýrie). Otec dívky byl vznešený pohan, obdivoval svou jedinou dceru. Brzy si všimla dívčí krásy a schopností, skryl ji před zvědavými očima a ostře ji ve věži.

Barbara měla spoustu času na rozmyšlenou a navzdory skutečnosti, že pohanští učitelé jí o své víře vyprávěli, nemohla uvěřit, že kamenné modly vytvořily tento krásný svět.

Když ji otec propustil z věže, v naději, že souhlasí s výdělečným sňatkem, dívka začala komunikovat s křesťany, která jí vyprávěla o Stvořiteli, o Ježíši Kristu a o jeho smírné oběti, o obecném vzkříšení. Dívka přijala Svatý křest, ale její otec ji za to neodpustil. Když si uvědomil, že víra dcery je neotřesitelná, dal ji do rukou krutého pronásledovatele křesťanů Martiana.

Barbara byla mučena několik dní, ale nemohla ji přesvědčit, aby se vzdala křesťanství. Potom otec dívky odtrhl hlavu. Jak legenda jde, on okamžitě dostal odplata od Boha: on umřel na blesk.

Bezprostředně po křtu Ruska se Velký mučedník Barbara stal jedním z nejoblíbenějších a nejuznávanějších svatých pravoslavných lidí.

Všichni majitelé jména Barbara mohou oslavit své narozeniny v jednom z pěti dnů v roce: 11. ledna, 7. března, 5. dubna, 18. července nebo 17. prosince.

Název funkce

Barbara je celá, konzervativní, zvyklá příroda, všemi prostředky k dosažení požadovaného cíle. Vyvolává dojem uzavřené, vyvážené a klidné osoby, která není daleko od pravdy. Má obrovskou trpělivost, ale dveře vnitřního světa jsou uzavřeny i pro nejbližší lidi.Vnitřní svět ženy Barbary je mnohem jasnější a bohatší než skutečná realita - je to její největší nevýhoda a důstojnost současně.

Příroda Barbara je egoista, aby dosáhla svého cíle, schopného intriky, podvodu a někdy i špatnosti. Snadně dělá kompromisy s vlastním svědomím.

Vaření je pomalé, ale pilné a tvrdošíjné, neměli byste od něj čekat žádné překvapení: vše je naplánováno na další měsíce. Žila podle plánu, překvapení ji může zničit. Vždy se můžete spolehnout na Barbaru - pokud splní slib, určitě to splní.

Varya je příjemná v komunikaci, má mnoho přátel a přátel, ale i s nejbližšími lidmi se velmi zdráhá sdílet své myšlenky a pocity. Opravdu se s ní velmi blízcí přátelé zpravidla nestanou. Vaření se do záležitostí svých přátel příliš nezajímá, protože je používá při řešení svých vlastních problémů - to je její spotřebitelská povaha.

Obecně platí, že Barbara je osoba s velmi obtížným charakterem a má před sebou velmi těžký život. Její postava skromně spojuje skromnost, opatrnost a klid s arogance, rancor a impresivitou.Je líná a pomalá a trvale zůstává ve svém vlastním světě, mnohem jasnější a bohatší než skutečný svět, nutí ji, aby neustále ležala a ozdobovala realitu.

Dětství

Malá Varya v charakteru a vzhledu vypadá spíš jako její otec než její matka a její postava je mnohem mužnější než ženská. Je mírně líná, snaží se odložit všechny záležitosti později, ale zároveň je velmi přátelská a společenská.

Ve škole dívka mírně studuje, nevyhledává vůdcovství, snaží se vyhnout hlučném společnostem. V dospívání může Varya přinést svým rodičům spoustu potíží, protože se dozví o světě prostřednictvím pokusů a omylů a její uzavřená povaha jí nedovolí sdílet její pocity, i když je vztah s jejími rodiči důvěryhodný.

Vaření od dětství bude mít vynikající charakter, bude mít vždy své vlastní názory a názory na tomto světě. Je zvědavá, citlivá a zranitelná - to je pekelná směs pro všechny rodiče, takže budou muset být trpěliví a přivést z dívky integrální osobnost a ne uzavřený egoista. Cooking delikátní dívka a s podporou milovaných lidí dokáže v životě dosáhnout hodně.

Zdraví

Vaření od dětství není velmi dobré zdraví, často zachycuje chlad, dostane různé zranění. Dospělá žena je neustále v napjatém stavu, neví, jak se snadno vztahovat k životu, a proto se jí říká, že "všechny nemoci jsou z nervů".

V zájmu zachování dobrého zdravotního stavu musí Varvara udržovat oči nad ním, vypořádat se s proveditelnou fyzickou námahou a jíst správně.

Sexualita

Barbara je žena-dívka a ona dá přednost muži, jehož postoj k ní bude připomínat vztah dcery a otce. Možná tenhle muž bude mnohem starší než ona, moudřejší.

U mužů je Barbara trochu ztracena, vykazuje nadměrnou plachost. Dává přednost vedení, nikoli vedení. Pohlavně není příliš agresivní, nikdy nebude hlasitě vyjadřovat své přání, naopak se bude snažit potlačit je.

Jako partner potřebuje pacienta a zkušeného člověka, schopného najít klíč k její tajné duši. Nesmí zapomínat, že Varya je dívčí a náročná holka a její pocity jsou hluboké.

Rodinná a rodinná kompatibilita

Rodinný život ženy Barbary je obtížný a ne vždy úspěšný. První manželství obvykle končí rozvodem a může být obtížné vstoupit do druhého manželství. A to je navzdory skutečnosti, že Varya je domácí byt a dobrá a usilovná hosteska.

Žena se snaží o ideál, snaží se oživit partnera, aby vyhovovala potřebám - a to je její hlavní chyba. Vzpomíná na urážky na dlouhou dobu a téměř neví, jak odpustit, je pomstychtivá. Ale pokud má Varya trpělivost a nastaví si cíl zachovat manželství, pak uspěje.

Nejúspěšnější spojenectví je možné s muži jménem Alexander, Vladimir, Boris, Georgy, Michael a Stepan. Vyhněte se vztahům s Alexejem, Vadimem, Glebem, Igorem, Petrem, Římem, Sergejem a Filipem.

Obchod a kariéra

Schopnost self-analyzovat, touha dostat se na dno podstaty, pozornost na drobnosti pomáhá Barbary stát se vynikající psycholog, psychoterapeut, doktor, právník nebo učitel. Žena patří k typu lidí, kteří se mohou plně věnovat odborné činnosti, zvláště pokud je pro ni práce zajímavá.

Nicméně, jak se ve velkém týmu Varvara dostaneme, nebude to snadné, její postava je konfliktní.Diligence, opatrnost a usilovnost z něj dělají skvělý dělník, ale neschopnost nalézt kompromisy a tendence k intrikám může značně poškodit kariérní růst.

Barbara může dokonale uspět v jejím vlastním podnikání, ví, jak počítat peníze a nezapadá do pochybných dobrodružství. Wari má dobré vztahy s finančními prostředky, peníze ji "milují". Žena dokonale ví, jak manipulovat s lidmi a používat je pro své vlastní účely, ví, jak provést potřebná spojení a známosti.

Talismany pro barbary

  • Patronou planety je Jupiter.
  • Patron znamení zvěrokruhu - Střelec a Blíženci. Barbara doporučuje volat dívky narozené pod těmito znameními zvěrokruhu.
  • Nejúspěšnějším obdobím roku je podzim, nejúspěšnějším dnem v týdnu je středa.
  • Šťastná barva - červená, modrá, oranžová a žlutá.
  • Totem rostlina - narcis a orchidej. Narcis v křesťanské tradici ztělesňuje božskou lásku a oběť a v muslimských zemích je tato květina uctívána jako symbol neotřesitelné víry a oddané služby Bohu. Orchidej je symbolem krásy, dokonalosti, luxusu a lesku.Květina také povzbuzuje obnovu, znovuzrození, pravou lásku a plodnost.
  • Totem zvíře - albatros a treska. Albatros symbolizuje let duše, svobodu myšlení a tvořivosti. Zabíjení tohoto ptáka vždy slíbil mnoho neštěstí a neštěstí. Treska je symbolem dobrodinců a štědrosti.
  • Kamenný talisman je rubín. Tento kámen chrání svého majitele před démony a zlými duchy, zmírňuje blues, melancholii a nespavost.

Horoskop

Aries - temperamentní, dynamická povaha, v žádném případě nepozná opatření a necítí se unavená. Jedná se o ženu s mužským charakterem, není schopná špatnosti nebo pomsty, nikdy nehraje oběť, nezakrývá nic a neskrývá se v sobě. Od přírody je optimistka, věřící, že zítra bude rozhodně lepší než včera. Čestný a vášnivý, impulzivní a nezávislý, Barbara-Aries se v konfliktu snadno zapálí, ale také snadno ochladí a odpouští. Kvůli extrémnímu ohrožení pečlivě ukryje nejistotu uvnitř sebe a zvenčí se zdá hrdý a neporazitelný. Ve své práci se často stává kariérou, snadno se vyrovná s jakoukoli mužskou tvorbou. V lásce žárlí na šílenství, idealizuje a chválí svého zvoleného k nebi, tvrdě odmítá vidět v něm chyby.V rodině se Barbara Aries pokusí udržet vše pod kontrolou - jak jejímu manželovi i dětem, tak rodinnému rozpočtu. Ona je ohromena kontrolami, kontrolou, ovládáním situace - není jednou z těch žen, které lze snadno držet nebo oklamat.

Taurus - okouzlující a otevřená žena s konzervativními názory na život. Ona toleruje ostatní, neuloží nebo lichostí, ale nikdy ji nezmešká. Má vytrvalost, moudrost, přiměřenost, velmi zřídka ztrácí sebeovládání nebo spontánně. V Varvara-Taurus je přirozená zvědavost a všechno, co je pro ni zajímavé, bude pečlivě studováno ze všech stran. Probuzení hněvu v této ženě může arogance, zlost a nespravedlnost. Nejdůležitější věcí pro Barbaru-Taurus bude její rodina, je nesmírně oddaná svému manželovi, vždy ho bude podporovat v těžkých dobách. Život spolu s touto ženou je stabilní a spolehlivá, bude schopna udělat hnízdo útulné a krásné. Pokud rodina nemá dost peněz, Barbara-Aries se nebude stěžovat na její osud, ale začne pracovat bez ohledu na to, jak těžké to může být. Láska k luxusu a peníze není pro ni cizí, taková žena je zřídka chudá.Varvara-Aries je schopen rozdělovat své povinnosti a zájmy tak, aby rodina nebyla zbavena její pozornosti a úspěšně realizovány kariérní plány.

Dvojčata - rychlá a snadná žena, která dokáže vyzvednout klíč k srdci každého partnera, ale sama se otevírá jen několika. Je to nestálé a povrchní, protože kvůli této zvláštnosti se často vzdává toho, co bylo zahájeno, aniž by to dokončovalo. Sliby této frivolní ženy by neměly být důvěryhodné, nikdy není zcela přesvědčena o přijatém rozhodnutí. Problémy ostatních lidí se nedotýkají duše Varvara-Gemini, ale věnuje i své vlastní. Monotónnost a nuda ji mohou přivést k depresi, potřebuje pozornost a uctívání. Varvara-Gemini má vysoce rozvinutou domýšlivost a sebestřednost, ale je obratně skrývá, raději hledá komplimenty pomocí falešného předstírání. V rodině bude mít spíše obtížný čas, protože je "volným ptákem", chce zábavy, cestování a davy fanoušků. Pokud se chce manželka s ní spokojit, pak nebude mít jinou možnost, než přijmout tuto ženu jako ona - s neustále se měnící náladou, širokým okruhem známých, tendencí změnit.

Rakovina - osoba je rozmarná a nevyrovnaná a vyžaduje si neustálou pozornost jeho osobě.Podléhá časté změně nálady, citlivě reaguje na slova ostatních, bolestně přenáší kritiku na její adresu. Barbara-Rak má tendenci zveličovat obtíže v jejím životě, neustále hledá ochranu, pochopení od blízkých lidí. Pro ni je hlavní kvalitou partnera schopnost zajistit, chránit a zajistit finanční stabilitu. Problém Barbary-Cancer spočívá ve skutečnosti, že drobné potíže ji vyřadit z cesty jsou mnohem jednodušší než vážné problémy. Když vzniknou skutečné potíže, může se soustředit, ukázat vytrvalost a sílu. Je v žádném ohledu spolehlivá, nikdy nezradí, nebude si vzít někoho jiného, ​​ale ona ji nedá zpět. Pro tuto ženu není nic víc než rodina, dokonce i úspěšná kariéra bude pro ni druhým místem. Pro svého manžela se Barbara-Rak stane opravdovou podporou a podporou, dokáže se zcela rozpustit ve svých zájmech, žít kvůli milovanému muži. Kromě toho je Barbara-Rak schopen pečlivě zvládat finance, starat se o rodinné bohatství.

Lví - zvláštní, jedinečná žena, zvyklá potěšit a vzbudit závist. Ráda upoutá pozornost na sebe, poslouchá komplimenty a dokonce i lichocení, je si vždy jistá, že je správná a neodolatelná.Upřímná přívětivost, vtip, inteligence, schopnost udržet rozhovor na jakémkoli tématu jí pomohou získat srdce lidí. Nejdůležitější věcí není porušení jejího sebevědomí, nikdy to nebude odpuštěno. V díle Barbary Levice je narozený kariérista a vůdce, který nezná žádný odpočinek a únavu. Může pracovat déle, ale pouze s odpovídající platy. Žena dosahuje luxusu a pohodlí, miluje krásné věci a světské strany, takže její výdaje jsou poměrně velké a pokud rozpočet není řádně plánován, mohou vzniknout velké dluhy. Manžel Barbary Lioness by se měl naučit důvěřovat jí úplně, protože tato žena prostě nemůže dělat bez mužských komplimentů a obdivu, bude vždycky věnovat pozornost sebe samému. Nicméně, Barbara Levice je na stráži pro zájmy své rodiny a nikdy ji zničí kvůli snadné záležitosti. Je jednou z těch žen, které vědí, jak zůstat věrné jednomu partnerovi, ale zároveň bezohledně flirtuje s ostatními.

Pannu - žena je podnikavá a přetrvávající, vždy sebepohledná. Vždy jedná úmyslně, spontánnost je pro ni cizí.Citlivá na lichotění, oklamaná v lásce, dlouho nedůvěřivá. Žena je klidná, vždy diplomatická, přivádí všechny své závazky do konce, zaměřuje se na výsledky. Ve svém duchu mlčí o vážných událostech v jejím životě, nebude se chlubit ani plakat, všechny neshody či přehlídky procházejí bez očí. V profesi Varvara-Deva dosahuje průměrných výsledků, je spíše pracovitá, důstojná mzda je pro ni klíčová. V přátelství, stejně jako v lásce, je to neobvykle věrná osoba, obchodní obchodník je cizí. Je těžké pro ni inspirovat něco, věří pouze v uších a očích, vždy se spoléhá na fakta. Muž s takovou ženou bude v bezpečí, prostě nemůže najít lepší ženu v domácnosti. Nebude zničit své ustálené sňatek, i kdyby ji manželka změnila, ale nikdy nebude odpouštět své ponížení, urážky a lhostejnost vůči sobě samému.

Váhy - podnikatelská, sebevědomá, nepokojná žena, schopná najít společný jazyk s jakoukoli osobou. Ví, jak vytváří dojem slabého, bezbranného a jemného člověka, ale ve skutečnosti má pozoruhodnou schopnost odolat každodenním problémům.Můžete si být jisti, že Barbara Libra vás nikdy nezklame v těžkých časech, poskytne maximální podporu. Je obdařena houževnatou myslí, erudovanou, pragmatickou, myslí logicky a v obtížných situacích se stává skutečným válečníkem. Varvara-Libra má zájem být finančně spokojená, oceňuje luxus a pohodlí. Jako zaměstnankyně není příliš iniciativní, ale může být vynikající umělec. Varvara-Libra je jednou z těch žen, které s radostí převedou břemeno podpory rodiny na svého manžela, zatímco ona sama využije příležitost, aby nepracovala a zároveň bezpečně žila. Hlavní postavou v životě Varvara-Libra bude manželka, nikoliv práce a ani děti. Má každou šanci stát se skvělou hostitelkou a ženou, její domov vždy vyfouká domácí pohodu a pohodlí. Žena je obdařena rychlou náladou, rychle zapomíná na urážky a ví, jak odpustit.

Scorpion - příroda je neklidná a proměnlivá, ale velmi upřímná a agilní. Je extrémní a nepředvídatelná, skvělý manipulátor, vůdce podle přírody. Může jít do extrémů, dostat se k fanatici, vytvořit pro sebe neexistující ideály.V životě, smysluplné, nebojí se jít navzdory okolnostem a veřejnému mínění, nestará se o jeho pověst. Barbarian Scorpio má malý zájem o problémy jiných lidí, ale záblesky soucitu a milosrdenství nejsou vyloučeny. Ve všech projevech je velmi nezávislá, někdy krutá a cynická. V práci je neúnavná, pro ni nejsou žádné profese, které by nemohla dělat skvěle. Láskyplné vztahy s touto ženou jsou vždy obtížné, takže její milovaný musí mít záviděníhodnou trpělivost a moudrost, být schopen se vzdát a omezit své emoce. Nenajde ženu více oddanou, pro své milované je připravena přesunout hory. Varvara-Štír je vždy skutečný, nellátí a neklamu, i když v jejím životě je místo pro flirt, hru a vzrušení.

Střelec - příroda je neklidná a měnící se, s neúnavnou žízní pro energickou aktivitu. Je přátelská, milá, přirozená, bez předsudků. Všechna její jednání jsou diktována duchem duše, emoce jsou vždy upřímné. V životě se zaměřuje na pozitivní, aktivní v akci a podnikání. Ona je kariéra žena z přírody, práce bude vždy obsadit velké místo v jejím životě, je těžké si představit takovou ženu v roli jednoduché hospodyňka. Ženatý, nemá klus, svobodu pro ni především.Barbara-Střelec může milovat člověka ne kvůli, ale přesto se může oženit s osobou se zdravotním postižením a osobou, která pije. Láskavost této ženy je neomezená, nikdy neodmítne pomoci potřebným. Ale ona nebude tolerovat domostroi, ve sňatku potřebuje partnerství a úplnou svobodu jednání, což vůbec neznamená vůbec neochvějnou vůli. Tato žena je slušná, čestná a bezchybná ve svých kvalitách, takže její manžel může plně důvěřovat. Jako hosteska, Barbara-Střelec není příliš pilná, její rutinní práce ji potlačuje. Ona léčí peníze snadno, utrácí hodně a někdy bezmyšlenkovitě.

Kozoroh - silná, ambiciózní osobnost s bolestnou touhou po nezávislosti a nezávislosti. Tato žena je ztělesněním praktičnosti, cílevědomosti, důkladně přistupuje k řešení jakékoli otázky. Dokonce aniž by měla zvláštní talent, Barbara-Capricorn se bude snažit být v popředí, ale současně pečlivě skrývá od ostatních své myšlenky a plány. Pro outsidery je to vždy správné, ideální, bez problémů v jejím osobním životě - pro ni je velmi důležité zachovat si obraz harmonie a blahobytu.Více než cokoli jiného tato žena nenávidí lítost a útěchu, takže nikdy neukáže své slabosti. Barbara-Capricornová se pohybuje po kariérovém žebříku tvrdohlavě, pomalu, jasně ví, co chce od života. Mnozí mohou podceňovat tuto nenápadnou ženu a z dobrého důvodu. V manželství se snaží oženit se s dobrou a solidní osobou, takže ví jistě, že pouze peníze mohou v budoucnu poskytnout důvěru a bezpečnost. Její typ - sebevědomí, autoritativní, tichi muži, často mnohem starší. Žena se snadno rozhodne rozvést, pokud její partner přestane sjednávat. Barbara-Capricorn udělá vše pro to, aby se nejen ona, ale všichni její členové rodiny neustále vyvíjejí a pohybují vpřed.

Vodnář - žena je organizovaná, obezřetná, pragmatická. Její záležitosti jsou vždy v dokonalém pořádku, není nic překvapena, okamžitě rozpoznává lítost a sycophancy. Varvara-Aquarius se úspěšně přizpůsobí všem podmínkám, má citlivou intuici, schopnost inspirovat. V jejím okolí je vždy mnoho lidí, ale nezmění svobodu za žádné materiální bohatství ani milostné vztahy.Byla to paní sama a nic ji nezmění. Její profesní činnost nemůže být spojena s projevem přísné disciplíny, je horlivým nepřítelem všech konvencí a povinností. Barbara-Aquarius se vyznačuje kreativitou, nestandardním myšlením, ženou se pokusí přinést kreativní dotek na jakoukoli, dokonce i nejčastější práci. Je otevřená, nelíbí se, ale neusiluje o upřímnost, může docela skrýt některé informace. Varvara-Vodnář věnuje malou pozornost hmotné stránce života a úspěchu v kariéře, pro ni je mnohem důležitější, že její práce přináší morální uspokojení. Bez ohledu na to, jak moc miluje svou rodinu, nikdy jí úplně nepatří - roli hospodyňky jí vůbec nevadí.

Ryby - citlivou, jemnou ženu bohatou na představivost. Často vidí tento svět skrze růžové brýle a je velmi znepokojená, když se setká s krutou realitou. Vnitřní svět této ženy je jako pohádka, věčné naděje a iluze. Nástup problémů ji může otřásnout, pak dokáže prokázat sebeovládání a vytrvalost, ale stále bude potřebovat obránce, silného partnera.Diplomatická a loajální, Barbara Pisces se zřídka dostává do konfliktu, nedá se provokaci, pro kterou je ceněna jinými. Od ní vychází teplo, s její pohodlnou a útulnou, lidé jí důvěřují. Ale žena tvrdě kritizuje, každá agresivita ji může vyřadit z duševní rovnováhy. Barbara Pisces nemá ráda zodpovědnost, publicitu, je mnohem pohodlnější sama s sebou. Ale nemůže být sama, rozhodně potřebuje rodinu. Ve své rodině vidí radost a je připravena věnovat se svému manželovi a dětem. Dobrá volba životního partnera pomůže ženě získat půdu pod nohama, dát jí důvěru v sebe, pak se všichni šťastní kolem ní.Nejlépe články